To, czego nie wiesz o cyklach płatności kartą kredytową, zadziwi Cię

Category: Kart Kredytowych
17 lutego 2021

Cykle rozliczeniowe mogą naprawdę zaszkodzić twojej głowie.

Nie wierz mi na słowo. Zastanówmy się, co stało się z Michaelem Dearingiem, dyplomowaną pielęgniarką z Chicago, kiedy Comcast ostatnio dostosował – lub mówiąc jego słowami „bawił się – swoje cykle rozliczeniowe.

„Przez około dwa lata nasz termin porodu był zawsze 24 – mówi. „Następnie, w ciągu następnych 12 miesięcy, data przesunęła się na 23-ty, a następnie 20-ty. Zanim rok się skończył, kilka miesięcy temu, nowy termin rozliczenia był 17. – cały tydzień wcześniej.

Ach, cykle rozliczeniowe! Tajemnicze korporacyjne akcje usunięcia pieniędzy z konta bankowego w ustalonym z góry dniu – lub ich zwrotu. Chociaż może to być źródłem zysku dla firmy, jest również niekończącą się przyczyną irytacji klientów takich jak Dearing, a może także Ciebie.

Istotne są dwa cykle rozliczeniowe. Pierwsza to cykl dla usługi cyklicznej, takiej jak rachunek za kabel lub telefon. Drugi to cykl rozliczeniowy używany przez wystawcę karty kredytowej do zwrotu pieniędzy. Oba wchodzą w grę, gdy płacisz za rozpoczęcie lub zakończenie usługi. Jeśli więc myślisz o szybkim anulowaniu rachunku za kabel lub sieć bezprzewodową, zwróć uwagę – to może naprawdę pomóc.

Ponieważ możemy

Cykle rozliczeniowe są dość arbitralne. Wielu klientów znajduje się po złej stronie cyklu rozliczeniowego, gdy anulują usługę w połowie cyklu i są obciążani opłatą za pozostałą część miesiąca. Czemu? To jest napisane drobnym drukiem.

„Kiedy zadzwoniłem do Comcast, żeby złożyć skargę, powiedziano mi, że mają prawo zmienić datę rozliczenia – wspomina Dearing. „Dla mnie to jak dodatkowy okres rozliczeniowy tylko dlatego, że mogą.

Comcast publikuje stronę z adnotacjami do swoich złożonych rachunków, ale tylko dwukrotnie wspomina o cyklach. Jest jednak mnóstwo skarg na to, że firma zmienia cykle i rozliczenia za dwa miesiące w ciągu jednego miesiąca. Przedstawiciel Comcast powiedział Dearing, że firma może dotrzymywać terminów tylko dla klientów „którzy mają tylko jedną usługę, ale nie dla niego, ponieważ subskrybował zarówno telewizję kablową, jak i Wi-Fi.

To nie ma sensu. Firmy przyspieszają swoje cykle, ponieważ posiadanie pieniędzy w banku nawet dzień wcześniej może mieć zauważalny wpływ na ich przychody. W końcu czas to pieniądz.

Na wynos? W przypadku usługi cyklicznej ważniejsze niż kiedykolwiek jest poznanie cyklu rozliczeniowego i opłacenie rachunku w terminie lub przed terminem. W przeciwnym razie możesz naliczyć kary za opóźnienia, a w skrajnych przypadkach zaprzestać świadczenia usługi. Pamiętaj też, aby anulować tylko w ostatnim dniu cyklu rozliczeniowego. I uwaga: firmy mogą zmieniać swoje cykle zgodnie ze swoimi zachciankami, a Ty musisz nadążyć.

Jednym ze sposobów uniknięcia spóźnionego rachunku jest skonfigurowanie automatycznej płatności, ale musisz monitorować miesięczne kwoty, na wypadek gdyby firma zdecydowała się podnieść stawki bez ostrzeżenia lub z niewielkim ostrzeżeniem. To się zdarza zbyt często.

Wyjaśnienie cykli rozliczeniowych karty kredytowej

Jeśli chodzi o karty kredytowe, cykle rozliczeniowe stanowią zupełnie nową serię wyzwań.

Po otwarciu nowego konta karty kredytowej wystawca karty przypisuje cykl rozliczeniowy. Na przykład, jeśli otworzysz konto 2 lipca, Twoja karta może przypisać cykl od 2 lipca do 1 sierpnia.

„W tym przypadku każdy miesiąc miałby taki sam harmonogram, w którym cykl rozliczeniowy rozpoczyna się 2 dnia i kończy 1 dnia następnego miesiąca – mówi Alex Cramer, szef działu kart w Final, firmie zajmującej się cyfrowymi kartami kredytowymi z siedzibą w Oakland. Niektórzy wydawcy kart umożliwiają zmianę cyklu, ale nie pozwalają na zmianę w celu manipulowania terminem płatności i uniknięcia opóźnień w płatnościach. Niestety, tylko firmy kartowe mogą to zrobić, a ich możliwości korzystania z kalendarza są ograniczone. Mogą zmieniać cykl rozliczeniowy, ale tylko od czasu do czasu, na życzenie klienta lub z powodów „operacyjnych.

Manipulowanie cyklami rozliczeniowymi lub terminami płatności przez wydawców kart w celu uwięzienia konsumentów w brakujących płatnościach lub płacenie dodatkowych odsetek może być niezgodne z prawem, ale nie tak dawno firmy obsługujące karty korzystały z kalendarza na ich korzyść.

Emitenci narzucali coś, co nazywa się rozliczeniem w dwóch cyklach, co skutecznie naliczało odsetki za dwa cykle rozliczeniowe, nawet jeśli posiadacz karty spłacił całe saldo w pierwszym miesiącu rozliczeniowym. Na szczęście ustawa CARD z 2009 r. Zakazała takiej praktyki. Gdyby nowe przepisy uchyliły część ustawy CARD, moglibyśmy z łatwością do tego wrócić.

W trakcie cyklu rozliczeniowego zakupy, zwroty, opłaty, odsetki, płatności i inne opłaty wpływają na Twoje saldo. Pod koniec cyklu rozliczeniowego wystawca karty kredytowej wystawia saldo wyciągu za ten okres.

Prawdziwe problemy z cyklami rozliczeniowymi pojawiają się podczas zwrotu środków na Twoją kartę. Wtedy firma obiecuje zwrócić pieniądze, ale środki nie pojawiają się przez tygodnie, a czasem miesiące.

Nawet wytyczne rządowe dotyczące refundacji są w najlepszym przypadku niejasne. Rozważ wytyczne Federalnej Komisji Handlu dotyczące zwrotów, które mówią:

Jeśli klient zapłacił gotówką, czekiem, przekazem pieniężnym lub kredytem, ​​w przypadku gdy wierzycielem jest osoba trzecia, lub w inny sposób niż kredyt, w przypadku którego jesteś wierzycielem, musisz zwrócić prawidłową kwotę w ciągu siedmiu dni roboczych od złożenia zamówienia. anulowany. Jeśli klient zapłacił kredytem, ​​w którym jesteś wierzycielem, musisz zasilić konto klienta lub powiadomić klienta, że ​​konto nie zostanie obciążone w ciągu jednego cyklu rozliczeniowego po anulowaniu zamówienia.

Jak to możliwe, że przez siedem dni grzyby trwają dwa miesiące? Łatwo. Firmy i wydawcy kart kredytowych mogą zająć do dwóch cykli rozliczeniowych, zanim zwrot zostanie faktycznie zrealizowany. Straciłem rachubę, ile razy konsumenci stracili cierpliwość do firmy, wierząc, że są stonewalled. Ale firma robi to, co może legalnie. Zapoznaj się z sekcją FAQ dotyczącą kart kredytowych, aby dowiedzieć się, jak działają zwroty (lub nie).

Co dziwne, wydłużone terminy zwrotu kosztów wydają się być bezpośrednim naruszeniem Regulaminu Z, który reguluje niektóre zwroty, zgodnie z którym wystawca karty „w ciągu 3 dni roboczych od otrzymania wyciągu kredytowego, zasili konto konsumenta kwotą zwrotu .

Często trudno jest stwierdzić, czy wystawca karty kredytowej opóźnia się, czy też firma, z którą prowadzisz interesy, ociąga się. Uzyskanie prawdy od którejkolwiek ze stron jest prawie niemożliwe.

„Cykle rozliczeniowe kart kredytowych są często mylące dla ludzi – mówi John Ganotis, założyciel Credit Card Insider, witrynę poświęconą kartom kredytowym.

Ale nie są one mylące dla wystawcy Twojej karty kredytowej. Dla przeciętnej firmy problemem nie są też cykle rozliczeniowe. Są raczej okazją do fałszowania dat, aby zarobić dodatkowego dolara. Tym bardziej warto wiedzieć o cyklach rozliczeniowych. Dowiedz się, kiedy zaczyna się i kończy Twoja. Płać rachunki na czas i anuluj je we właściwym czasie (na wypadek, gdybyś się zastanawiał, o godzinie 23:59 ostatniego dnia cyklu). I pamiętaj, że wystawca Twojej karty kredytowej może nie spieszyć się ze zwrotem pieniędzy i że nic nie możesz na to poradzić.

Co to jest? Mówisz, że powinno być jakieś prawo?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy