Money Crashers

17 lutego 2021

Co chcesz

zrobić ze swoimi pieniędzmi?

 • Zarabiać pieniądze
  • Kariera
  • StudiaMały biznesDodatkowy przychód Zarządzaj pieniędzmi

   • Bankowość
   • AsygnowaniePodatkiDający Oszczędzać pieniądze

    • Oszczędność
    • ZakupyOferty Pożyczać pieniądze

     • Wyjść z długu
     • Karty kredytoweBankructwoHipotekaPożyczki Chroń pieniądze

      • Planowanie nieruchomości
      • UbezpieczeniePrawnyAlert o oszustwie Inwestować pieniądze

       • Więzy
       • Przejście na emeryturęNieruchomość O Money Crashers
       • O
       • Napisz do nasnaciśnijReklamowaćKontakt
       • Karty kredytowe
        • Zwrot gotówki
        • Niskie odsetki APRNagrody za podróżNagrody hoteloweNagrody za gazStudentBiznesZabezpieczone Bankowość

         • Nowe promocje dotyczące kont bankowych
         • Najlepsze banki internetoweDarmowe konta czekoweRachunki rozliczeniowe o wysokiej dochodowościKonta rozliczeniowe nagródRachunki oszczędnościowe o wysokiej dochodowościNajlepsze konta na rynku pieniężnymNajwyższe oprocentowanie CDNajlepsze biznesowe konta czekoweDarmowe konta biznesoweRachunki bankowe studentówKonta bankowe dla dzieci Pożyczki

          • Hipoteka
          • Pożyczki osobiste Dom rodzinny

           • Dzieci i rodzicielstwo
           • Majsterkowanie w domuRelacjePlanowanie nieruchomości Inwestowanie

            • Nowe promocje na koncie maklerskim
            • Najlepsi maklerzy giełdowi onlineMaklerzy giełdowi dla początkującychBezpłatny obrót akcjamiPrzesiewacze zapasówUłamkowe udziały akcjiUsługi kompletacji towaru Mały biznesNajnowsze historie

             7 najlepszych kont bankowych dla dzieci poniżej 18 roku życia (sprawdzanie i oszczędzanie)

             12 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na taniej odzieży dziecięcej dla chłopców i dziewcząt17 wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze na tanich cukierkach na Halloween na cukierek albo psikusUjawnienie reklamodawcy:karty kredytowe i oferty bankowe, które pojawiają się na tej stronie, pochodzą od firm obsługujących karty kredytowe i banków, od których MoneyCrashers.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej pojawiają się na stronach kategorii. MoneyCrashers.com nie obejmuje wszystkich banków, firm obsługujących karty kredytowe ani wszystkich dostępnych ofert kart kredytowych, chociaż dokładamy wszelkich starań, aby dołączyć pełną listę ofert, niezależnie od wysokości odszkodowania. Partnerzy reklamodawcy to między innymi American Express, Chase, US Bank i Barclaycard.

             BadaćPolecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepszych kart kredytowych o niskim oprocentowaniu – recenzje i porównania

             Polecane treści18 najlepszych kart kredytowych Travel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści14 kart kredytowych Best Hotel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści11 najlepszych kart kredytowych gazu – recenzje i porównania

             Polecane treści6 najlepszych kart kredytowych dla studentów – recenzje i porównania

             Polecane treści22 Najlepsze karty kredytowe dla małych firm – recenzje i porównania

             Polecane treści6 Najlepiej zabezpieczonych kart kredytowych do odbudowy kredytu – recenzje i porównania

             Przez

             Wyświetlenia

             Udostępnij ten artykuł

             Kop głębiej

             Śledź @MoneyCrashersPopularne artykuły36 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w domu (legalne)13 najlepszych aplikacji do wypłaty gotówki, które pomogą Ci zdążyć na wypłatę10 wspaniałych pól kariery na przyszłość22 Najlepsze nowe promocje i oferty dotyczące kont bankowych – wrzesień 2020 r15 najlepszych miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin dla uczniów szkół średnichZostań Money Crasher!

             Dołącz do naszej społeczności.Czym jest objaśnienie kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu – definicja, zalety i wady Przez

             Wyświetlenia

             Udostępnij ten artykułKupując kredyt hipoteczny na dom, masz do wyboru oszałamiającą gamę opcji. Najpopularniejszą opcją jest kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, oferujący oprocentowanie niezmienione przez cały okres trwania kredytu.

             W przypadku kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu właściciel domu może dokonywać tej samej płatności co miesiąc, aż do spłaty kredytu hipotecznego. Jednak ta przewidywalność może wiązać się z wyższymi kosztami zamknięcia, a tradycyjny 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest jednym z najtrudniejszych do uzyskania zatwierdzenia. Chociaż z pewnością istnieją wady, uzyskanie kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu może mieć sens dla niektórych kupujących.

             Zrozumienie kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu

             Długość stałej stawki

             Kiedy większość ludzi myśli o kredycie hipotecznym o stałym oprocentowaniu, wyobraża sobie kredyt hipoteczny, w którym oprocentowanie jest takie samo każdego dnia przez cały okres spłaty. Jedna sztuczka, która została zastosowana na wielu niczego nie podejrzewających kupujących domy w ciągu ostatnich kilku lat, polega na tym, że broker mówi, że kredyt hipoteczny to 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu, podczas gdy w rzeczywistości jest to 30-letni kredyt hipoteczny, w którym stopa procentowa jest naprawiany tylko na kilka lat.

             Jeśli kupujesz kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu i otrzymujesz ofertę, która jest trochę zbyt dobra, aby mogła być prawdziwa, pamiętaj o sprecyzowaniu czasu, przez jaki oprocentowanie pozostanie niezmienne. Jeśli oprocentowanie jest stałe na 5 lat, ale kredyt hipoteczny wynosi 30 lat, możesz nie mieć pojęcia, jakie będą twoje płatności po wygaśnięciu tego okresu.

             Określanie stopy procentowejPrzy określaniu oprocentowania kredytu hipotecznego o stałej wartości bierze się pod uwagę wiele czynników, w tym:

             • Aktualne obowiązujące stopy procentowe . W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego o zmiennym oprocentowaniu (ARM), w którym stopa procentowa może zmieniać się okresowo, oprocentowanie prawdziwego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu pozostanie niezmienione. Stawka, którą otrzymujesz, jest oparta na aktualnych stopach procentowych dostępnych w momencie podpisywania dokumentów.
             • Twoja osobista sytuacja finansowa . Twoja ocena kredytowa, kwota zaliczki i wielkość kredytu hipotecznego, który chcesz uzyskać, przyczyniają się do określenia stawki. Należy o tym pamiętać, przeglądając średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych w witrynie takiej jak Bankrate, ponieważ nie odzwierciedlają one Twojej sytuacji osobistej. Kto płaci koszty zamknięcia . Innym sposobem, w jaki można wpłynąć na stopę procentową, jest to, czy zdecydujesz się włączyć określone koszty do stopy procentowej. Na przykład możesz zgodzić się na nieco wyższą stopę procentową, aby bank pokrył koszty zamknięcia. W rzeczywistości jest to dość powszechne – być może słyszałeś również, że jest to „bezpłatna pożyczka. Prywatne ubezpieczenie hipoteczne . Drugim sposobem, w którym wyższa stawka może być korzystna, jest wybranie ubezpieczenia kredytu hipotecznego opłacanego przez pożyczkodawcę zamiast prywatnego ubezpieczenia kredytu hipotecznego (PMI). Tutaj znowu, zamiast płacić kwotę z własnej kieszeni, bank pokrywa koszty ubezpieczenia kredytu w zamian za akceptację wyższej stopy procentowej.Kompromis kosztowy przewidywalnej płatnościChociaż kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest najpopularniejszą opcją kredytu hipotecznego, jest również ogólnie najdroższy pod względem tego, co należy zapłacić z góry. W przypadku kredytu hipotecznego o zmiennej stopie procentowej bank zarabia więcej, gdy stopy procentowe rosną, ale w przypadku kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu bank dokonuje zakładu na 30 lat. Jeśli stopy procentowe wzrosną po założeniu kredytu hipotecznego, bank straci potencjalny zysk, ale z pewnością jest to lepsze dla Twojego portfela. Ta potencjalna utrata zysku jest powodem, dla którego zwykle istnieje duża różnica kosztów początkowych między kredytem hipotecznym o stałym oprocentowaniu a kredytem o regulowanym oprocentowaniu.

              Wahania płatnościPo kilku latach mieszkania w domu i wypisywaniu tego samego czeku co miesiąc, wiele osób z kredytami hipotecznymi o stałym oprocentowaniu jest zszokowanych, gdy otrzymują rachunek wyższy niż ten, do którego przywykli płacić. Ten scenariusz często ma miejsce, gdy właściciele domów płacą podatki od nieruchomości i ubezpieczenie domu poza escrow. Jeśli masz rachunek powierniczy, miesięczna rata obejmuje część podatku i ubezpieczenia oprócz spłaty kredytu hipotecznego. Nadwyżka jest następnie kierowana na rachunek powierniczy. Kiedy składki na ubezpieczenie domu i podatki od nieruchomości staną się należne, firma udzielająca kredytów hipotecznych będzie zarządzać tymi płatnościami z rachunku powierniczego.

              Jeśli jednak wzrosną podatki lub koszty ubezpieczenia, osoba obsługująca kredyt hipoteczny zwiększy miesięczną płatność, aby pokryć wzrost – nawet jeśli rzeczywista kwota kredytu hipotecznego nie ulegnie zmianie.

              StosownośćChociaż jest to najpopularniejsza opcja, kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu może być lepszy dla niektórych właścicieli domów niż dla innych. Ogólnie rzecz biorąc, chociaż oprocentowanie jest niskie, kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest najlepszy dla tych, którzy planują pozostać w tym samym domu przez kilka lat lub refinansują się i planują nadal mieszkać w domu.

              Być może nie korzystać z kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu, jeśli którykolwiek z następujących scenariuszy zastosowania do sytuacji:

             • Jeśli dominujące stawki są obecnie wysokie, prawdopodobnie nie powinieneś blokować tego wysokiego kursu.
             • Jeśli nie planujesz pozostać w domu dłużej niż kilka lat, początkowy koszt kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu może obniżyć jego opłacalność.Jeśli nie masz dobrego kredytu, możesz nie kwalifikować się do korzystnej stawki lub w ogóle nie być w stanie się zakwalifikować.Jeśli obecnie nie jesteś w stanie spłacać wysokich rat kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, ale wkrótce będziesz mieć dodatkowy dochód (np. Jeśli kończysz staż medyczny), łatwiej będzie się zakwalifikować do hybrydowego ARM.Zalety

              Posiadanie kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu daje wiele korzyści:

              1. Przewidywalność płatności . Twoja spłata kredytu hipotecznego pozostanie taka sama – nawet jeśli wahania płatności dla twojego serwisanta mogą się zmienić.
              2. Łatwość spłaty kwoty głównej . Większość kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu nie wiąże się z nadmiernie restrykcyjnymi karami za przedpłatę, dzięki czemu masz większą możliwość dokonywania dodatkowych płatności na poczet kapitału bez opłat. Stabilne stopy procentowe . Jeśli rynek kredytów hipotecznych znacznie się pogorszy, nie musisz martwić się o większe odsetki. A jeśli będzie lepiej, możesz refinansować, aby uzyskać lepszą stawkę.Niedogodności

               Pomimo korzyści alternatywny kredyt hipoteczny może być bardziej odpowiedni, w zależności od Twojej sytuacji. Istnieje kilka wad, które mogą sprawić, że zdecydujesz, że kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu nie jest dla Ciebie:

               1. Wysokie koszty początkowe . Koszty zamknięcia, takie jak opłaty za udzielenie kredytu, punkty rabatowe i opłaty za ubezpieczenie, są często wyższe niż w przypadku innych rodzajów pożyczek.
               2. Wyższa porównywalna stopa procentowa . Jeśli nie planujesz przebywać w domu przez dłuższy czas, prawdopodobnie możesz uzyskać lepszą stopę procentową na czas, w którym tam będziesz, wybierając hybrydowy ARM. Trudne do zakwalifikowania . Ponieważ płatność jest wyższa, a koszty zamknięcia większe, osoby ze słabym kredytem lub planujące wpłacenie mniejszej zaliczki mogą mieć trudności z uzyskaniem dobrej oferty lub w ogóle.Ostatnie słowo

                Chociaż 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu pozostaje najpopularniejszą dostępną pożyczką, przewidywalność ta kosztuje z góry więcej niż pożyczka o zmiennej stopie procentowej. A wraz z rosnącą mobilnością amerykańskich rodzin wiele osób nie pozostaje w swoich domach wystarczająco długo, aby naprawdę skorzystać z zalet kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu. Dokładnie oceń swoją sytuację, aby określić, jaki rodzaj pożyczki jest dla Ciebie odpowiedni, i skontaktuj się z wieloma pożyczkodawcami przed podpisaniem jakichkolwiek dokumentów.

                Jakie czynniki są dla Ciebie ważne przy podejmowaniu decyzji o rodzaju kredytu hipotecznego?

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy