Jakie domy można kupić za pożyczkę FHA?

Category: Może Zostać
17 lutego 2021

Powiązane artykuły

Federal Housing Administration będzie ubezpieczać hipoteki większości nieruchomości mieszkalnych, w tym nieruchomości wielorodzinnych, domów szeregowych i pojedynczych lokali mieszkalnych. Aby kwalifikować się do finansowania, dom musi przejść kontrolę przeprowadzoną przez rzeczoznawcę posiadającego certyfikat FHA i być w stanie gotowym do wprowadzenia się w dniu zamknięcia kredytu.

Domy spełniające warunki FHA

Wiele rodzajów nieruchomości kwalifikuje się do programu finansowania FHA. Obejmuje to domy jednorodzinne i bliźniacze, multipleksy, domy szeregowe i indywidualne jednostki mieszkalne. Głównym problemem FHA jest zdrowie i bezpieczeństwo właściciela domu. Inspektor z certyfikatem FHA sprawdzi dom i zaświadczy, że spełnia minimalne standardy dotyczące nieruchomości. Zasadniczo konstrukcja musi być solidna, a wszystkie podłączone do niej systemy – hydraulika, elektryczność, ogrzewanie, szambo itp. – muszą działać prawidłowo. Domy dobrze zbudowane i w dobrym stanie ogólnym zazwyczaj sprawdzają wszystkie pola.

Solidność konstrukcyjna

FHA może odmówić ubezpieczenia pożyczki, jeśli dom wykazuje oznaki uszkodzenia strukturalnego. Sygnały ostrzegawcze obejmują wadliwą konstrukcję, niebezpieczne materiały, nieszczelne rury, wilgoć, zgniliznę, stojącą wodę, uszkodzenia termitów i ciągłe osiadanie. Rzeczoznawca majątkowy sprawdzi, czy grunt jest odchylony od posesji, aby umożliwić prawidłowy drenaż, czy podpodłogi są wentylowane, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci oraz czy fundament i dach są wolne od jakichkolwiek wad i zniszczeń. FHA nie martwi się defektami kosmetycznymi, które nie wpływają na bezpieczeństwo, ochronę czy kondycję domu. Drobne naprawy, takie jak uszkodzone powierzchnie lakierowane, zabrudzone dywany i zużyte blaty, prawdopodobnie nie zablokują kredytu FHA.

Warunki BHP

Nieruchomość nie może zawierać żadnych warunków, które mogłyby wpływać na zdrowie i bezpieczeństwo właściciela domu. Mogą to być problemy z wodami gruntowymi, niewystarczające odwodnienie, powodzie, zanieczyszczenie gleby, nadmierny hałas i erozja gleby. Jakość zaopatrzenia w wodę jest kluczowym wymogiem dla właściwości FHA. Dom nie przejdzie inspekcji, jeśli nie ma ciepłej wody; WC, umywalka i prysznic; stały dopływ wody pitnej; i odpowiednie odprowadzanie ścieków. Jeśli w domu jest system septyczny lub woda ze studni, rzeczoznawca oceni wiek i przydatność systemu oraz sprawdzi, czy działa on prawidłowo.

Systemy mechaniczne i elektryczne

Twoja pożyczka może zostać unieważniona, jeśli piec, instalacje elektryczne, pompa ciepła, klimatyzacja i inne systemy grzewcze wykazują oznaki uszkodzenia lub nie spełniają lokalnych przepisów bezpieczeństwa. Rzeczoznawca będzie obserwował, czy pomieszczenia mieszkalne mają działające źródło ciepła i czy nieruchomość ma wystarczającą ilość energii elektrycznej do zasilania wszystkich lamp i instalacji elektrycznych w domu. Nieruchomość może nie przejść inspekcji, jeśli rzeczoznawca zauważy uszkodzone lub postrzępione przewody elektryczne.

Dodatkowe wytyczne dotyczące mieszkań

Jeśli chcesz kupić mieszkanie za pomocą pożyczki FHA, cały kompleks mieszkaniowy musi pojawić się na głównej liście zatwierdzonych projektów mieszkaniowych HUD. Te budynki zostały już certyfikowane jako spełniające minimalne wymagania kwalifikacyjne FHA. Dowiedz się, czy Twoje mieszkanie kwalifikuje się, odwiedzając witrynę wyszukiwania mieszkań w HUD i wyszukując według nazwy, stanu lub miasta.

Kupno Fixer-Upper

Domy wymagające poważnych prac, takich jak nowy dach, aby spełnić minimalne standardy dotyczące nieruchomości, nie będą kwalifikować się do programu pożyczkowego 203 (b) FHA. Mogą jednak kwalifikować się do pożyczki na rehabilitację FHA, znanej jako FHA 203 (k). Możesz wykorzystać pożyczkę na rehabilitację na zakup jedno- lub czteropiętrowych mieszkań rodzinnych, mieszkań zatwierdzonych przez FHA i zniszczonych budynków, o ile pozostanie część fundacji. Dom nadal będzie musiał spełniać podstawowe normy konstrukcyjne i energooszczędne, ale rzeczoznawca będzie sprawdzał jego przydatność po przeprowadzeniu napraw. Przy odpowiednim programie napraw nieruchomość, która może nie zostać poddana zwykłej ocenie FHA, może nadal kwalifikować się do pożyczki w wysokości 203 tys.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy