Jaki rodzaj kredytu na przybudowę do domu?

17 lutego 2021

Co to jest zamknięta pożyczka pod zastaw domu?

W pewnym momencie swojego życia wiele osób rozważa dodanie do swoich domów, jako alternatywy dla przeprowadzki. Oprócz dodania bardzo potrzebnej przestrzeni, rodzina ma możliwość podniesienia wartości domu. Jednak zanim projekt się rozpocznie, konieczne jest ustalenie sposobu finansowania. Po wybraniu pożyczki warto rozejrzeć się za najlepszymi warunkami i stawkami.

Refinansuj swój kredyt hipoteczny

Jeśli mieszkasz w domu przez kilka lat, prawdopodobnie masz w nim nadwyżkę kapitału, który może zostać wykorzystany na opłacenie dodatku. W zależności od kosztu dodania, możesz być w stanie dokonywać miesięcznych spłat nowej pożyczki, które są bardzo zbliżone do kwoty, którą płacisz teraz, prawdopodobnie z powodu przedłużenia okresu lub obniżenia stóp procentowych z powodu warunków rynkowych. Ponadto, jeśli dodatek jest znaczący, pożyczkodawca może udzielić pożyczki opartej na wartości twojego domu po zakończeniu dodawania.

Pożyczka pod zastaw domu

Innym sposobem wykorzystania kapitału własnego, który zgromadził się w domu, jest zaciągnięcie drugiego kredytu hipotecznego, zamiast refinansowania pierwotnej pożyczki. Koszty początkowe związane z drugim kredytem hipotecznym mogą być niższe, niż zapłacisz za refinansowanie, ale pamiętaj, że stopy procentowe są zwykle wyższe, a okres kredytowania może być krótszy.

Linia kredytowa pod zastaw domu (HELOC)

Zamiast zaciągać ryczałtową pożyczkę, możesz wykorzystać kapitał własny, który zgromadził się w twoim domu, na zorganizowanie linii kredytowej. Gdy zostaniesz zatwierdzony do HELOC, otrzymasz książeczkę czekową od pożyczkodawcy, abyś mógł zapłacić za dodatek po zakończeniu pracy. Ponieważ otrzymałeś linię kredytową, a nie pożyczkę, zaoszczędzisz pieniądze, płacąc odsetki tylko od wypłaconej kwoty. Ale większość HELOC ma zmienną stopę procentową, więc powinna ona wpływać na twoją decyzję o tym, jak zapłacisz za dodatek.

Pożyczka osobista

Możesz otrzymać niezabezpieczoną pożyczkę osobistą lub linię kredytową praktycznie bez opłat z góry, ale odsetki są wyższe niż w przypadku pożyczki lub linii zabezpieczonej w domu. Ponadto odsetki od pożyczki osobistej lub linii kredytowej nie podlegają odliczeniu od podatku, podczas gdy najczęściej jest to zabezpieczenie domu. Ta metoda jest najczęściej stosowana w przypadku dodawania środków, gdy projekt jest mały, a pożyczkobiorca może łatwo spłacić pożyczkę w krótkim czasie.

Wstępne zatwierdzenie

Chcesz uniknąć ryzyka, że ​​nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na dokończenie przebudowy domu. Ważne jest, aby uzyskać zgodę na dowolny rodzaj pożyczki, zanim zawrzesz umowę na przebudowę. Jest to również dobry sposób na określenie kwoty, na którą Cię stać, dzięki czemu będziesz mieć mniej niespodzianek, gdy nadejdzie czas na opłacenie rachunków. Ponieważ zawsze istnieją dodatki, których właściciele domów nie oczekują, dobrą zasadą jest dodanie 10 procent do tego, co przewidujesz, że przebudowa będzie kosztować.

  • Drzewo pożyczek: Jak zapłacić za dodanie domu
  • Oto jak sfinansować przebudowęBill Herrfeldt specjalizuje się w finansach, sporcie i potrzebach osób na emeryturze i był publikowany w ogólnokrajowych wydaniach „Erickson Tribune, „Washington Post i „Arizona Republic. Ukończył University of Louisville.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy