Jak pożyczyć pieniądze za pomocą kredytu bankowego

Jak pożyczyć pieniądze za pomocą kredytu bankowego
16 października 2020

Personal Finance Insider pisze o produktach, strategiach i wskazówkach, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Możemy otrzymać niewielką prowizję od naszych partnerów, ale nasze raporty i zalecenia są zawsze niezależne i obiektywne.

 • Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę bankową, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest sprawdzenie swojego kredytu.
 • Następnie musisz dowiedzieć się, czy Twój bank oferuje pożyczki osobiste. Ogólnie rzecz biorąc, aby otrzymać kredyt bankowy, musisz być istniejącym klientem z dobrym kredytem.
 • Jeśli Twój bank oferuje pożyczki, musisz zebrać dokumenty, wyjaśnić warunki pożyczki i upewnić się, że masz plan jej spłaty.
 • Jeśli Twój bank nie oferuje pożyczek – a nawet jeśli tak – możesz chcieć uzyskać wyceny do porównania od pożyczkodawców internetowych, którzy mają mniej przepisów i mogą opierać swoje oferty mniej na istniejącym kredycie, a bardziej na zdolności do spłaty.
 • Odwiedź stronę główną Business Insider, aby uzyskać więcej artykułów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o pożyczkę osobistą na zakup samochodu, konsolidację zadłużenia, finansowanie firmy czy remont domu, złożenie wniosku o pożyczkę osobistą w banku może być sposobem na zbudowanie kredytu i spłacenie tego, czego potrzebujesz.

Aby otrzymać pożyczkę osobistą z banku, musisz być klientem z dobrym kredytem – mówi Jamie Young, ekspert ds. Finansów osobistych w Credible, internetowej giełdzie pożyczek.

„Jeśli korzystasz z usług Chase, Bank of America lub Capital One, musisz szukać gdzie indziej – nie oferują one kredytów osobistych” – mówi Young. „Goldman Sachs Bank oferuje proces składania wniosków online za pośrednictwem swojej marki Marcus, a także łatwo jest zażądać oprocentowania od działu pożyczek online, LightStream, należącego do SunTrust Bank”.

Należy pamiętać, że banki mają więcej przepisów niż pożyczkodawcy internetowi, dlatego „w rezultacie mają najsurowsze standardy kredytowe” – mówi Priyanka Prakash, ekspert ds. Pożyczek i kredytów w firmie Fundera. „Pożyczkodawcy online są dużo bardziej elastyczni. Przywiązują mniejszą wagę do kredytu, a większą do możliwości spłaty kredytu. Oznacza to, że dochód jest najważniejszy”.

Lub możesz skorzystać z rynku pożyczek osobistych, takiego jak Credible, aby zażądać stawek od wielu pożyczkodawców jednocześnie.

Jak uzyskać kredyt w banku

1. Sprawdź swoją zdolność kredytową

Jeśli rozpoczynasz proces pożyczki po raz pierwszy, zacznij od uzyskania oceny kredytowej.

Możesz to sprawdzić za darmo w dowolnym momencie na stronach takich jak Credit Karma, Credit Sesame i Credit.com. Nie potrzebujesz doskonałej oceny kredytowej wynoszącej 850, aby otrzymać pożyczkę, ale pożyczkodawcy postrzegają Twoją zdolność kredytową jako wskaźnik Twojej wiarygodności jako kupującego i odpowiednio dostosowują swoje oferty – więc im wyższy wynik, tym lepiej.

2. Jeśli coś wygląda nie tak, wyciągnij raport kredytowy

Twoja ocena kredytowa jest trzycyfrowym skrótem informacji zawartych w raporcie kredytowym, który monitoruje całą Twoją aktywność kredytową. Według Federalnej Komisji Handlu masz prawo do jednej bezpłatnej kopii raportu kredytowego co 12 miesięcy od każdej z trzech ogólnokrajowych firm zajmujących się sprawozdawczością kredytową: Experian, Equifax i TransUnion.

Zauważ, że istnieje wiele możliwości opłacenia raportu kredytowego, ale Annualcreditreport.com to najlepsze miejsce, aby otrzymać raport za darmo (lub zadzwoń pod numer 1-877-322-8228). Przygotuj się na podanie swojego imienia i nazwiska, adresu, numeru ubezpieczenia społecznego i daty urodzenia, aby zweryfikować swoją tożsamość.

2. Wiedz, że pożyczki mogą faktycznie poprawić wyniki kredytowe

Jeśli chcesz wziąć pożyczkę, aby skonsolidować zadłużenie karty kredytowej lub spłacić zadłużenie szybciej, może to pomóc na więcej sposobów, niż możesz sobie wyobrazić.

„Zaciągnięcie pożyczki osobistej w celu spłaty wysokooprocentowanego zadłużenia na karcie kredytowej może podnieść Twoją zdolność kredytową poprzez obniżenie wskaźnika wykorzystania kredytu” – mówi Young. „Tak blisko jesteś osiągnięcia limitów na swoich kartach kredytowych. Staraj się nie wykorzystywać więcej niż 30% swojego limitu na żadnej karcie”.

Ponadto, jeśli wcześniej nie zaciągnąłeś pożyczki ratalnej, takiej jak pożyczka samochodowa, dodanie pożyczki osobistej do zestawu kredytów może zwiększyć Twoją zdolność kredytową. „To dlatego, że Twoja mieszanka kredytów stanowi 10% Twojej zdolności kredytowej” – mówi.

3. Zrozum, że istnieją rodzaje pożyczek osobistych

Istnieją dwa rodzaje pożyczek osobistych: zabezpieczone i niezabezpieczone.

Niezabezpieczone to pożyczki, które nie są zabezpieczone, takie jak majątek osobisty lub dom. Bank ocenia, czy przyznać Ci kredyt na podstawie Twojej historii finansowej i oceny kredytowej.

Jeśli nie kwalifikujesz się do otrzymania niezabezpieczonej pożyczki, pożyczkodawcy oferują również zabezpieczone opcje, które mogą być lewarowane na aktywach lub kontach w banku lub na czymś bardziej namacalnym, takim jak dom lub samochód. Kredyty hipoteczne, pożyczki pod zastaw domu i kredyty samochodowe są uważane za pożyczki zabezpieczone, ponieważ składasz zabezpieczenie.

Pamiętaj, że jeśli zaciągniesz pożyczkę zabezpieczoną, używając domu, samochodu lub czegoś innego jako zabezpieczenia, ryzykujesz utratę tego, co wykorzystałeś, jeśli nie będziesz w stanie spłacić pożyczki.

Prawie każdy pożyczkodawca oferujący niezabezpieczone pożyczki, w tym banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe, będzie również oferował pożyczki zabezpieczone.

4. Upewnij się, że Twój bank oferuje pożyczki osobiste

Jak powiedział powyżej Jamie Young z firmy Credible, aby otrzymać osobistą pożyczkę w banku, na ogół musisz być istniejącym klientem z dobrym kredytem. Niektóre banki nie oferują pożyczek osobistych, więc będziesz chciał się dowiedzieć, co oferuje Twój bank.

Jeśli Twój bank nie oferuje pożyczek – a nawet jeśli tak – możesz chcieć uzyskać wyceny od pożyczkodawców internetowych, którzy mają mniej przepisów i mogą opierać swoje oferty mniej na istniejącym kredycie, a bardziej na zdolności do spłaty. Pożyczkodawcy online mogą być alternatywą dla pożyczek bankowych lub podstawą do porównań.

Po sprawdzeniu stawek oferowanych przez pożyczkodawców internetowych sprawdź, czy Twój bank zaoferuje Ci lepszą ofertę.

5. Uporządkuj swoje dokumenty

Jedną z najtrudniejszych kwestii związanych z uzyskaniem kredytu bankowego jest ilość dokumentacji wymaganej w ramach tego procesu.

„Uzyskanie kredytu bankowego może zająć tygodnie, a nawet miesiące. Głównym powodem, dla którego trwa to tak długo, jest konieczność złożenia kilku dokumentów” – mówi Prakash z Fundera.

Charakter dokumentacji będzie się różnić w zależności od rodzaju pożyczki, o którą się ubiegasz, ale generalnie możesz oczekiwać, że będziesz potrzebować:

 • odcinki wypłaty / dowód dochodu
 • ostatnie kilka lat zeznań podatkowych
 • dokumentacja 401 (k) si inne rachunki finansowe
 • Numer identyfikacyjny fotografii
 • historia czynszu / kredytu hipotecznego
 • dowód zabezpieczenia, jeśli ubiegasz się o pożyczkę zabezpieczoną

Warto uporządkować te podstawy przed złożeniem wniosku o pożyczkę, aby przyspieszyć proces.

6. Spróbuj uzyskać wstępne zatwierdzenie

Chociaż nie jest to solidna gwarancja, wstępne zatwierdzenie ma miejsce, gdy pożyczkodawca przedkłada nieoficjalną ofertę pożyczki do czasu pełnego zatwierdzenia.

W takim przypadku wstępne zatwierdzenie poinformuje pożyczkobiorcę, do jakiej kwoty pożyczki, warunków i harmonogramu spłat prawdopodobnie będzie się kwalifikować z wyprzedzeniem. Ponadto wstępne zatwierdzenie potwierdza, że ​​pożyczkobiorca spełnił ogólne kryteria kwalifikacyjne banku.

Proces ten zwykle obejmuje wniosek i ocenę historii kredytowej i chociaż jest to opłacalny krok, nie stanowi gwarancji, że bank przedłuży dokładnie te warunki, gdy przyjdzie czas na udzielenie pożyczki.

7. Znać warunki

Pożyczki osobiste to pożyczki ratalne, czyli pożyczki na określoną kwotę i spłacane wraz z odsetkami w miesięcznych ratach przez cały okres trwania pożyczki.

Okres kredytowania jest wyrażony w miesiącach i może wynosić od 12 do 96 miesięcy. Po wypełnieniu warunków pożyczki pożyczka zostaje uznana za zamkniętą. Jeśli potrzebujesz więcej pieniędzy, musisz ponownie złożyć wniosek o nową pożyczkę.

8. Sporządź plan spłaty

Po otrzymaniu pożyczki upewnij się, że masz plan jej spłaty. Ile będziesz winien miesięcznie? Czy planujesz zapłacić wymagane minimum, czy też dokonać dodatkowych płatności i spłacić je szybciej? Kiedy należy zapłacić?

Rozważ ustawienie płatności automatycznych z konta czekowego po rozliczeniu wypłaty lub przypomnień w kalendarzu, aby nigdy nie przegapić terminu.

„Twoja historia płatności stanowi 35% Twojej zdolności kredytowej” – mówi Young z Credible. „Jeśli nadal będziesz dokonywać terminowych płatności i zmniejszać całkowitą kwotę zadłużenia, Twój kredyt się poprawi” – a następnym razem, gdy będziesz chciał pożyczyć pieniądze, będzie to łatwiejsze.

Powiązane artykuły z How to Do Everything: Money:

Jak otrzymać pożyczkę

Jak uzyskać pożyczkę ze złym kredytem

Jak otrzymać gotówkę z karty kredytowej

Jak obliczyć stosunek zadłużenia do dochodów

Ujawnienie: Ten post został wysłany przez zespół Personal Finance Insider. Czasami zwracamy uwagę na produkty i usługi finansowe, które mogą pomóc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji za pomocą pieniędzy. Nie udzielamy porad inwestycyjnych ani nie zachęcamy do przyjęcia określonej strategii inwestycyjnej. To, co zdecydujesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, zależy od Ciebie. Jeśli podejmiesz działania w oparciu o jedną z naszych rekomendacji, otrzymamy niewielką część przychodów od naszych partnerów handlowych. Nie ma to wpływu na to, czy przedstawiamy produkt lub usługę finansową. Działamy niezależnie od naszego zespołu sprzedaży reklam.

Personal Finance Insider oferuje narzędzia i kalkulatory, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Nie udzielamy porad inwestycyjnych ani nie zachęcamy do kupowania lub sprzedawania akcji lub innych produktów finansowych. To, co zdecydujesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, zależy od Ciebie. Jeśli podejmiesz działania w oparciu o jedną z rekomendacji wymienionych w kalkulatorze, otrzymamy niewielką część przychodów od naszych partnerów handlowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy