Jak długo powinienem czekać między wnioskami o kartę kredytową

Jak długo powinienem czekać między wnioskami o kartę kredytową
16 października 2020

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 5 sierpnia 2020 /
  • 6 min czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Istnieje wiele naprawdę doskonałych kart kredytowych, które oferują nagrody za wszystko, od podróży po artykuły spożywcze. Otwarcie nowej karty kredytowej może pomóc Ci odzyskać gotówkę z codziennych zakupów, przelać i spłacić saldo, zamienić bonus rejestracyjny w darmowy lot, a nawet zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Oczywiście to, że chcesz ubiegać się o więcej niż jedną z najlepszych obecnie kart kredytowych, nie oznacza, że ​​powinieneś ubiegać się o kilka kart kredytowych naraz. W większości przypadków oczekiwanie między wnioskami o kartę kredytową jest lepsze dla Twojej historii kredytowej – a nawet może zwiększyć Twoje szanse na akceptację.

Jak długo należy czekać między wnioskami o kartę kredytową? Chociaż nie ma twardej i szybkiej odpowiedzi, mamy kilka porad ekspertów, które pomogą Ci podjąć mądre decyzje dotyczące częstotliwości ubiegania się o nową kartę kredytową. Wyjaśnimy również, dlaczego ubieganie się o zbyt wiele kart kredytowych naraz może zaszkodzić Twojemu kredytowi, i przyjrzymy się niektórym ograniczeniom aplikacji o karty kredytowe, które mogą uniemożliwić zatwierdzenie wniosku.

Jak często należy ubiegać się o nową kartę kredytową?

Chociaż liczba kart kredytowych, które powinieneś mieć, zależy od Ciebie i możesz ubiegać się o nowe linie kredytowe tak często, jak chcesz, dobrym pomysłem jest odczekanie co najmniej 90 dni między nowymi wnioskami o kartę kredytową – i lepiej, jeśli może czekać pełne sześć miesięcy. Oczekiwanie pomiędzy wnioskami o kartę kredytową pomaga chronić Twoją zdolność kredytową przed negatywnymi skutkami zbyt wielu zapytań kredytowych, a także pomaga uniknąć naruszenia ograniczeń dotyczących wniosków o karty kredytowe. Na przykład Capital One jest znany z ograniczania wnioskodawców do jednej nowej karty kredytowej co sześć miesięcy, więc jeśli złożysz wniosek o nową kartę Capital One przed upływem sześciomiesięcznego ograniczenia, Twój wniosek prawdopodobnie zostanie odrzucony.

Jak długo trwa proces składania wniosku o kartę kredytową?

Jeśli ubiegasz się o kartę kredytową online, proces składania wniosku o kartę kredytową zajmuje zwykle tylko kilka minut. Jak długo trwa zatwierdzenie karty kredytowej? W wielu przypadkach od razu dowiesz się, czy zostałeś przyjęty, czy odrzucony – chociaż w niektórych przypadkach zostaniesz poproszony o podanie dodatkowych informacji finansowych lub dowodu tożsamości, zanim pożyczkodawca będzie mógł podjąć decyzję.

Jeśli zostaniesz zaakceptowany do natychmiastowego użycia karty kredytowej, takiej jak karta Apple lub karta Uber Visa, będziesz mógł od razu zacząć korzystać z nowej karty kredytowej. W przeciwnym razie musisz poczekać, aż karta dotrze pocztą, co może zająć 7–10 dni roboczych.

Jeśli wniosek o kartę kredytową zostanie odrzucony, pożyczkodawca jest zobowiązany do przedstawienia wyjaśnień. Jest to powszechnie nazywane powiadomieniem o działaniu niepożądanym i może zostać przesłane pocztą elektroniczną lub listownie. Oczekuj powiadomienia o działaniu niepożądanym w ciągu 7–10 dni od złożenia wniosku o kredyt i wykorzystaj go, aby zrozumieć, dlaczego otrzymałeś odmowę kredytu. Jeśli na przykład Twoja ocena kredytowa nie była wystarczająco wysoka, aby spełnić wymagania, możesz poświęcić trochę czasu na zbudowanie swojej zdolności kredytowej przed kolejnym wnioskiem.

Dlaczego powinieneś czekać pomiędzy wnioskami o kartę kredytową?

Istnieją dwa dobre powody, aby czekać między wnioskami o kartę kredytową. Pierwszym powodem jest to, że 10 procent Twojej oceny kredytowej FICO opiera się na czynniku znanym jako „nowy kredyt”. Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową, pożyczkodawca przeprowadza zapytanie kredytowe (często nazywane twardym sprawdzeniem zdolności kredytowej lub twardym ciągiem) w Twoim raporcie kredytowym. Twoja ocena kredytowa zwykle spada po każdym sprawdzeniu zdolności kredytowej, chociaż powinna dość szybko wrócić do normy. Jeśli na Twoim koncie pojawiło się zbyt wiele niedawnych zapytań o kredyt, Twoja zdolność kredytowa może być bardziej trafiona. Czemu? Ponieważ pożyczkodawcy postrzegają wiele niedawnych zapytań kredytowych jako sygnał, że możesz planować zaciągnięcie dużego zadłużenia – i możesz nie być w stanie spłacić tego długu.

Drugi powód, dla którego należy czekać przed złożeniem wniosku o nowy kredyt, wiąże się z ograniczeniami aplikacji o kartę kredytową. Niektórzy wydawcy kart kredytowych automatycznie odrzucają wnioski o karty kredytowe, jeśli otworzyłeś już określoną liczbę kart kredytowych w określonym czasie. Na przykład Chase nie przyjmie kandydatów, którzy otworzyli więcej niż pięć kart kredytowych w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Jeśli chcesz dać sobie większą szansę na akceptację, czekanie między wnioskami o kartę kredytową to sprytne posunięcie.

O ile kart kredytowych możesz złożyć wniosek w ciągu jednego dnia?

Możesz ubiegać się o dowolną liczbę kart kredytowych w ciągu jednego dnia. Nie ma ograniczeń co do liczby wniosków o karty kredytowe, które możesz złożyć. Jednak złożenie wniosku o wiele kart kredytowych tego samego dnia nie jest dobrym pomysłem. Ponieważ Twoja ocena kredytowa spada po każdym nowym zapytaniu o kredyt, złożenie wniosku o kilka kart kredytowych w ciągu jednego dnia może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej bardziej, niż Ci się wydaje.

Ponadto, gdy składasz wniosek o więcej niż jedną kartę kredytową tego samego dnia, wystawcy kart mogą zobaczyć, że wysyłasz wiele wniosków jednocześnie. Jeśli masz doskonały kredyt, może to nie stanowić problemu. Ale jeśli twój kredyt jest mniej niż doskonały, ci pożyczkodawcy mogą być mniej skłonni do zaakceptowania twoich wniosków. Zamiast tego będą się zastanawiać, dlaczego potrzebujesz tak dużego kredytu naraz i czy będziesz w stanie zarządzać nim odpowiedzialnie.

Wydawcy kredytów z ograniczeniami dotyczącymi wniosków o karty

Większość wystawców kredytów nie ogłasza formalnie ograniczeń dotyczących częstotliwości ubiegania się o nowe karty kredytowe – ale to nie znaczy, że te ograniczenia nie istnieją. Witryny takie jak The Points Guy używają raportów z pierwszej ręki o akceptacjach i odrzuceniach, aby odkryć, kiedy wystawca karty kredytowej jest bardziej skłonny do odrzucenia wniosku, co zapewnia wiele wglądu w to, kiedy należy ubiegać się o nowy kredyt. Oto kilka informacji zebranych przez The Points Guy na temat ograniczeń dla różnych emitentów.

American Express

American Express ogłosił niedawno, że ogranicza posiadaczy kart do nie więcej niż czterech kart kredytowych American Express i nie więcej niż 10 kart obciążeniowych Amex. American Express podobno ogranicza również posiadaczy kart do nie więcej niż dwóch wniosków o kartę w jednym 90-dniowym okresie.

Bank Ameryki

Według raportów posiadaczy kart Bank of America stosuje zasadę 2/3/4: możesz uzyskać zgodę tylko na dwie karty w okresie 30 dni, trzy karty w okresie 12 miesięcy i cztery karty w okresie 24 miesięcy . W przeciwieństwie do słynnej zasady Chase’a 5/24, zasada 2/3/4 dotyczy tylko kart kredytowych Bank of America – więc jeśli w ciągu ostatniego roku wykupiłeś cztery karty od innych wystawców kredytów, nadal możesz ubiegać się o nową kartę z Bank of America.

Capital One

Capital One podobno ogranicza posiadaczy kart do jednej nowej karty kredytowej Capital One co sześć miesięcy. Możesz także mieć otwarte tylko dwie osobiste karty kredytowe Capital One w danym momencie, chociaż karty Capital One pod wspólną marką i karty kredytowe Capital One biznesowe nie podlegają temu ograniczeniu.

Pościg

Reguła Chase’a 5/24 jest prawdopodobnie najbardziej znanym ograniczeniem aplikacji kart kredytowych. Jeśli wykupiłeś więcej niż pięć nowych kart kredytowych w ciągu ostatnich 24 miesięcy – niezależnie od tego, czy są to karty kredytowe Chase, czy karty innego wydawcy – Chase nie przyjmie cię po nową kartę kredytową. Obowiązuje zasada 5/24, aby zapobiec odbijaniu się kart kredytowych i zapewnić, że najpopularniejsze podróżne karty kredytowe Chase rzadziej wpadną w ręce ludzi, którzy chcą jedynie ubiegać się o cenny bonus za rejestrację.

Citi zezwala tylko na jeden wniosek o nową kartę kredytową Citi co osiem dni i nie można ubiegać się o więcej niż dwie karty kredytowe Citi w ciągu 65 dni. Masz również ograniczenie do jednego wniosku o wydanie karty kredytowej Citi co 90 dni.

Odkryć

Posiadacze kart są podobno ograniczeni do jednej nowej karty kredytowej Discover rocznie i nie więcej niż dwóch kart Discover w danym momencie.

Wells Fargo

Zgodnie z warunkami wymienionymi na wielu kartach kredytowych Wells Fargo, możesz nie kwalifikować się do otrzymania nowej karty Wells Fargo, jeśli otworzyłeś kartę Wells Fargo w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Wells Fargo może również ograniczyć całkowitą liczbę kont kart, które możesz otworzyć.

Konkluzja

Te ograniczenia dotyczące wniosków o karty kredytowe pokazują, że niektóre rodzaje odrzucenia kart kredytowych mogą wynikać jedynie z niewłaściwego czasu. Jeśli Twój wynik kredytowy jest wystarczająco wysoki dla kart kredytowych, które chcesz otworzyć, mądrze jest poczekać minimalny czas wymagany do uzyskania największej szansy na akceptację.

Chociaż czekanie od trzech do sześciu miesięcy między wnioskami o kartę kredytową może wydawać się frustrujące, czekanie jest lepsze niż składanie wniosków, odrzucanie wniosków i utrata punktów kredytowych z powodu trudnego zapytania. Jeśli masz już w portfelu kartę kredytową z najlepszymi nagrodami, spróbuj skorzystać z okresu oczekiwania, aby sprawdzić, ile nagród możesz zdobyć i wymienić – a jeśli wolisz skupić się na budowaniu kredytów niż nagród, wykorzystaj czas aby zobaczyć, jak blisko możesz uzyskać doskonałą zdolność kredytową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy