Dlaczego warto uzyskać pożyczkę pod zastaw domu?

Category: Każdego Miesiąca
17 lutego 2021

Jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że widziałeś wiele ofert pożyczek od firm finansowych na podstawie kapitału, który zainwestowałeś w swój dom. Pożyczka pod zastaw domu to pożyczka udzielona Tobie, która jest zabezpieczona przez Twój dom. Kwota pożyczki zależy od tego, ile „kapitału zainwestowałeś w swój dom. Podstawowym wyjaśnieniem pojęcia „kapitał własny jest „różnica między wartością domu a kwotą, którą nadal jesteś winien z tytułu kredytu hipotecznego.

Innymi słowy, jeśli kupiłeś swój dom za 400 000 $ i postawiłeś na niego 80 000 $, finansując 320 000 $, wówczas Twój kapitał własny w domu w dniu zamknięcia transakcji wyniesie 80 000 $. Teraz wyobraź sobie, że minęło kilka lat. Spłaciłeś 30 000 USD na poczet kredytu hipotecznego – ale jednocześnie wartość Twojego domu wzrosła do 500 000 USD. Twój kapitał własny w domu wynosi teraz 210 000 USD: 500 000 USD (aktualna wartość Twojego domu) – 290 000 USD (kwota, którą nadal jesteś winien za swój dom) = 210 000 USD.

Pożyczka pod zastaw domu pozwala zamienić kapitał własny w domu na gotówkę, pożyczając pieniądze i wykorzystując dom jako zabezpieczenie, aby upewnić się, że go spłacisz.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie ubiegają się o pożyczki pod zastaw domu, choć większość z nich należy do kilku szerokich kategorii. Powód zaciągnięcia pożyczki pod zastaw domu często determinuje rodzaj pożyczki, o którą się ubiegasz.

Konsolidacja zadłużenia

Zdecydowanie jednym z największych powodów, dla których właściciele domów ubiegają się o pożyczkę pod zastaw domu, jest konsolidacja zadłużenia. Jeśli masz niespłacony dług u kilku różnych wierzycieli z kilkoma różnymi stopami procentowymi, konsolidacja wszystkich tych pożyczek często przynosi korzyści. Aby to zrobić, możesz zaciągnąć pożyczkę pod zastaw domu na kwotę, którą jesteś winien łącznie za wszystkie swoje długi – lub więcej – a następnie wykorzystać te pieniądze na spłatę wszystkich niespłaconych długów w całości. W ten sposób wymieniasz wypisywanie kilku czeków każdego miesiąca na wypisanie jednego czeku, który często jest mniejszy niż kwota, którą zapłaciłeś za wszystkie długi łącznie. Dzieje się tak, ponieważ handlujesz również wyższymi stopami procentowymi na kartach kredytowych i pożyczkach po niższym oprocentowaniu jednej pożyczki.

Usprawnienia domu

Jeśli chcesz dokonać ulepszeń lub napraw w swoim domu, sensowne jest tylko wyciągnięcie pieniędzy z domu, aby to zrobić. Ulepszenia domu to jeden z pięciu głównych powodów, dla których właściciele domów podają, że zaciągają pożyczki pod zastaw domu. Jeśli powodem wprowadzania ulepszeń jest zwiększenie wartości domu lub przygotowanie go do sprzedaży, zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się ulepszeniom domu, które zwracają najwięcej z inwestycji. W wielu przypadkach, gdy powodem zaciągnięcia pożyczki pod zastaw domu jest opłacenie remontu domu, właściciel domu składa wniosek o linię kredytu pod zastaw domu zamiast o zwykłą pożyczkę hipoteczną.

Wesela, wakacje i studia

Wydarzenia specjalne, takie jak wesela i wakacje, są trzecim najpopularniejszym powodem zaciągania pożyczki pod zastaw domu. W przypadku ślubu lub innego specjalnego wydarzenia, podczas którego będzie dokonywanych wiele płatności na rzecz różnych sprzedawców, linia kredytowa pod zastaw domu jest często lepszym wyborem niż ryczałtowa pożyczka pod zastaw domu.

Niezależnie od Twojej konkretnej potrzeby, celu lub okoliczności, zaciąganie pożyczek pod zastaw kapitału to poważna sprawa. Musisz ocenić wszystkie opcje i wymagania. Gdy już to ustalisz, powinieneś przygotować plan działania i przyjrzeć się scenariuszom przed i po. Patrząc na scenariusze po, krytycznym punktem jest nie tylko przyjrzenie się temu, jak będzie wyglądać sytuacja w dniu zamknięcia, kiedy otrzymasz swoje „nowe pieniądze, ale także prognozowanie, jak będzie wyglądać za 1, 2, 3, 5 lat . Nie chcesz przyjmować wstecznego podejścia do zwiększania wartości netto, poprawiania przepływów pieniężnych i oszczędzania na odsetkach.

Masz pytania, potrzebujesz porady? Odwiedź nas na www.thefinancialforum.ca. Napisz do nas na adres [email protected] Zadzwoń do nas pod numer (905) 265-0246.

VERICO The Financial Forum Ltd.

„Twoje połączenie z lepszym kredytem hipotecznym

Razem ułatwiamy tworzenie kredytów hipotecznych!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy