Dlaczego powinniśmy Cię zatrudnić – ponad 10 najlepszych odpowiedzi

Category: Często Zadawane
17 lutego 2021

Dlaczego powinniśmy cie zatrudnić? – 10 najlepszych odpowiedzi na 2020 rok

Rozmowy kwalifikacyjne mogą być zniechęcające. Znajdziesz się w pokoju z kierownikiem ds. Rekrutacji i będziesz musiał odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące Twojego doświadczenia i kwalifikacji na stanowisko, którego poszukujesz w firmie.

Podczas rozmowy ważne jest, aby jak najczęściej podawać konkretne przykłady. Im bardziej konkretne przykłady możesz podać, tym lepiej będziesz w stanie zaprezentować swoją wartość kierownikowi ds. Rekrutacji.

To prowadzi mnie do jednego z najtrudniejszych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, z jakim możesz się spotkać: dlaczego powinniśmy cię zatrudnić ?

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest prawie nieuniknione, że zostaniesz poproszony o odpowiedź na pytanie „Dlaczego powinniśmy Cię zatrudnić? W tej chwili musisz postępować ostrożnie.

W końcu porównujesz się z innymi kandydatami i próbujesz odróżnić się od tych nieznanych osób, nie wyglądając na zbyt chełpliwego. Nie chcesz ryzykować zakłócenia procesu rozmowy kwalifikacyjnej, mówiąc zbyt dużo i brzmiąc jak popisywanie się.

Menedżer ds. Rekrutacji ocenia Twoją odpowiedź, aby określić, czy jesteś idealną osobą na to stanowisko. Na pytanie „dlaczego powinniśmy cię zatrudnić? Stąpaj lekko i przygotuj kilka różnych odpowiedzi z wyprzedzeniem.

Chociaż pytanie może być archaiczne i onieśmielające, jest to ulubione pytanie wśród menedżerów ds. Rekrutacji, dlatego ważne jest, aby być dobrze przygotowanym.

Przeczytaj szczegółowo pełny opis stanowiska i pomyśl o kilku umiejętnościach, które sprawiają, że masz wyjątkowe kwalifikacje do wykonywania obowiązków zawodowych. Chociaż nie możesz znać kwalifikacji innych kandydatów, teraz jest czas, aby się sprzedać i określić, co sprawia, że ​​najlepiej nadajesz się do pracy.

Zanim pokażemy Ci, jak odpowiedzieć: „dlaczego powinniśmy Cię zatrudnić?, Przeanalizujmy kilka możliwych pułapek i rzeczy, których należy unikać, opisując, dlaczego powinieneś zostać zatrudniony na dane stanowisko.

Nie odpowiadaj tylko ogólną odpowiedzią, np. „Jestem mądry, wykwalifikowany i chcę tę pracę. Oczywiście, że tak lub nie siedziałbyś w tym wywiadzie. Jest prawie pewne, że każdy inny kandydat powie prawie to samo.

Musisz być wyjątkowy i oddzielić się od puli talentów. W przeciwnym razie ryzykujesz zaliczeniem się do tej samej kategorii, co wszyscy inni, czego starasz się unikać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Chociaż nie chcesz brzmieć jak zbyt pewna siebie popisówka, teraz jest czas, aby pokornie chwalić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami. Wspaniale jest wymienić kilka punktów, które zechcesz z wyprzedzeniem podkreślić, i przygotować kilka odpowiedzi na to pytanie. Nie zapamiętuj scenariusza, ale odpowiednie przygotowanie Cię wyróżni.

Unikaj mówienia zbyt dużo w odpowiedzi, po prostu określ kwalifikacje, które chcesz przekazać, i przejdź dalej. Im więcej będziesz gadać o sobie, tym bardziej prawdopodobne jest, że stracisz zainteresowanie menedżera ds. Rekrutacji i przejdzie on do innego kandydata.

To jest Twoja propozycja sprzedaży, aby pokazać kierownikowi ds. Rekrutacji, że jesteś gotowy do wykonania pracy. Pomyśl jasno i energicznie przygotuj się, a udekorujesz swoje nowe biurko w mgnieniu oka.

Oto kilka przykładów, które pomogą Ci przygotować odpowiedź na to często zadawane pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej:

Dlaczego powinniśmy cię zatrudniać – przykład 1

To świetne pytanie! Masz nade mną niewielką przewagę, bo wiesz czego szukasz, a ja wciąż uczę się o Twojej firmie. Z tego, czego się dowiedziałem, wygląda na to, że szukasz kogoś, kto będzie w stanie szybko i skutecznie zająć się problemami klientów, czy to prawda?

W takim przypadku chciałbym opowiedzieć o sytuacji, w której załatwiłem problem klienta, a oni odeszli z nowym zaufaniem do naszych możliwości i usług.

Wyjaśnienie: Odpowiadając na to pytanie, zawsze chcesz podziękować ankieterowi za zadane pytanie. Ta odpowiedź zadaje pytanie ankieterowi, co pomaga uzyskać dalsze wyjaśnienia dotyczące tego, czego szuka.

Jeśli możesz potwierdzić, czego potrzebują od kandydata, możesz następnie odnieść się do konkretnego przypadku, w którym wykonałeś ten obowiązek z pozytywnym wynikiem. Im bardziej szczegółowe przykłady możesz podać, tym bardziej zapadnie Ci w pamięć osoba zatrudniająca.

Dlaczego powinniśmy Cię zatrudniać – przykład 2

To jest krytyczne pytanie w całym procesie, dziękuję za pytanie. W oparciu o to, co dziś powiedziałeś i na podstawie przeprowadzonych przeze mnie badań, Twoja firma poszukuje wykwalifikowanego komunikatora i doświadczonego marketera, który rozwinie Twoją firmę i pomoże jej wyróżnić się na tle konkurencji. W mojej poprzedniej firmie zwiększyłem ich aktywność o 24%, wdrażając ukierunkowane reklamy w mediach społecznościowych. Wprowadzę tego innowacyjnego i przedsiębiorczego ducha do Twojej firmy, a Twój sukces będzie moim najwyższym priorytetem.

Objaśnienie: W tej odpowiedzi użyto określonej wartości procentowej, aby wykazać zdolność kandydata do skutecznego wykonywania obowiązków zawodowych. Im bardziej opisowy i dokładny możesz uzyskać, tym większe masz szanse na znalezienie pracy. Jeśli potrafisz wykazać swój bezpośredni wpływ na organizację, kierownik ds. Rekrutacji zapamięta to i będzie bardziej skłonny zarekomendować Cię na to stanowisko.

Dlaczego powinniśmy Cię zatrudniać – przykład nr 3

Wierzę, że moje doświadczenie z technologią, szczególnie w dziedzinie projektowania stron internetowych, sprawia, że ​​najlepiej pasuję na to stanowisko. W mojej poprzedniej pracy byłem odpowiedzialny za utrzymanie i aktualizację strony internetowej naszej firmy. Wymagało to aktualizacji profili pracowników i ciągłego publikowania informacji o nadchodzących wydarzeniach. Naprawdę podobało mi się to, co robiłem, i to właśnie przyciągnęło mnie do tego stanowiska w Twojej firmie. Chciałbym przenieść umiejętności kodowania i treści, których się tam nauczyłem, na to stanowisko.

Wyjaśnienie: Podkreślając swoje doświadczenie związane z określoną umiejętnością, której wymaga stanowisko, opisz szczegółowo, jak to doświadczenie wygląda i jak je wcześniej wykorzystałeś. Daje to menedżerowi ds. Rekrutacji szansę zobaczenia części Twojej pracy i określenia, czy pasuje ona do tego, czego szuka u kandydata. Jeśli to Twoja najsilniejsza umiejętność, nie bój się powiedzieć tego w wywiadzie.

Dlaczego powinniśmy Cię zatrudniać – przykład nr 4

Cieszę się, że zapytałeś. Wyjaśniłeś wcześniej, że cechy przywódcze są premią na tym stanowisku. W swoim 10-letnim doświadczeniu na stanowisku kierownika sprzedaży skutecznie zarządzałem ponad 15-osobowymi zespołami. Rozwinąłem umiejętności motywacyjne, dzięki którym mój region otrzymał tytuł „Regionu Roku pięć lat z rzędu za konsekwentne osiąganie i przekraczanie celów sprzedażowych. Sprowadzę te zdolności przywódcze na to stanowisko.

Wyjaśnienie: Wykazanie, że posiadasz umiejętności „bonusowe, to świetny sposób na oddzielenie się od innych kandydatów. Jeśli kierownik ds. Rekrutacji wyraźnie stwierdza, że ​​naprawdę szuka kogoś, kto ma również określone umiejętności, odpowiedź na to pytanie, pokazując, że posiadasz te umiejętności, tylko wzmocni twoje kwalifikacje w umyśle ankietera.

Dlaczego powinniśmy Cię zatrudniać – przykład nr 5

Oferta pracy zawiera informację, że szukasz kogoś z cierpliwością i doskonałymi umiejętnościami komunikacyjnymi. Pracując jako wolontariusz i pełniąc funkcję na Olimpiadach Specjalnych, nauczyłem się, jak okazywać cierpliwość sportowcom i uczestnikom Olimpiad Specjalnych w naszym stanie. Koordynacja wydarzenia pomogła mi rozwinąć lepsze umiejętności komunikacyjne i planowania, które są niezbędne podczas wykonywania obowiązków, które opisałeś dzisiaj.

Wyjaśnienie: Jeśli nie masz dużego doświadczenia w branży, w której się ubiegasz, możesz wykorzystać umiejętności, których nauczyłeś się podczas wolontariatu lub w innych aspektach swojego życia, aby zademonstrować, w jaki sposób najlepiej pasujesz na to stanowisko.

Dlaczego powinniśmy Cię zatrudniać – przykład # 6

Chociaż nie znam doświadczeń innych kandydatów, mogę mówić o kwalifikacjach, które sprawiają, że najlepiej pasuję na to stanowisko. Po ponad ośmiu latach pracy na tym samym stanowisku w innej organizacji, z powodzeniem zarządzałem 12-osobowym zespołem w naszym dziale marketingu, gdzie byłem odpowiedzialny za zatwierdzanie i zarządzanie budżetami oraz opracowywanie kreatywnych kampanii. W rzeczywistości jedna kampania, którą nadzorowałem, wygenerowała 14% wzrost świadomości wśród naszej docelowej grupy demograficznej. Teraz jestem gotowy, aby rozwinąć skrzydła w firmie o twoich rozmiarach.

Wyjaśnienie: Skonfigurowanie odpowiedzi poprzez natychmiastowe zawołanie o niemożności bezpośredniej odpowiedzi na doświadczenia konkurencji daje wrażenie przejrzystości i zapewnia wiarygodność u ankietera. Oprócz swojego doświadczenia możesz podkreślić, dlaczego interesuje Cię to stanowisko w tej firmie. Ta odpowiedź świadczy o pasji kandydata do branży, ponieważ po ośmiu latach nadal chcą wykonywać tę samą pracę, ale w większym zakresie.

Dlaczego powinniśmy Cię zatrudniać – przykład # 7

Jako niedawny absolwent college’u wiem, że brakuje mi doświadczenia zawodowego. Jednak kwalifikacji, które wnoszę, nie można mierzyć tradycyjnym doświadczeniem. Po zajmowaniu stanowisk w czterech różnych organizacjach i zarządzaniu pełnym obciążeniem kursu z pracą w sekretariacie uniwersytetu nauczyłem się wielozadaniowości i ustalania priorytetów. W Twojej szybko rozwijającej się organizacji umiejętność skutecznego ustalania priorytetów jest istotnym elementem sukcesu.

Wyjaśnienie: Wyrażając swój brak doświadczenia od razu, możesz usunąć to z drogi i skupić się na tym, co możesz wnieść na tę pozycję. Bez wielu bezpośrednich umiejętności i wiedzy podkreślanie umiejętności miękkich, takich jak ustalanie priorytetów, komunikacja lub przywództwo, może ci dobrze służyć w procesie rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli jest to stanowisko podstawowe, te umiejętności miękkie sprawią, że będziesz bardziej atrakcyjny dla menedżera ds. Rekrutacji.

Dlaczego powinniśmy Cię zatrudniać – przykład nr 8

Na początek posiadam wszystkie umiejętności i doświadczenie wymienione w opisie stanowiska i jestem przekonany, że mogę wywrzeć natychmiastowy wpływ na Twoją firmę. To nie tylko moje doświadczenie w prowadzeniu udanych projektów dla firm z listy Fortune 500, ale także moja pasja do branży, która napędza mnie do sukcesu. Jeśli zostanie wybrany na tę rolę, będę nadal świadczyć wysokiej jakości pracę, aby Twoja organizacja mogła odnieść sukces.

Wyjaśnienie: Chociaż ta odpowiedź jest nieco ogólna, przekazuje wysoki poziom pewności siebie i pozytywności, które są podstawowymi kwalifikacjami dla doświadczonego specjalisty poszukującego wysokiego stanowiska. Zakładając, że ten kandydat omówił już specyfikę swojego doświadczenia we wcześniejszych pytaniach na rozmowę kwalifikacyjną, w porządku jest tutaj trochę bardziej ogólnikowo.

Dlaczego powinniśmy Cię zatrudniać – przykład nr 9

Cieszę się, że zapytałeś. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w zarządzaniu w świecie agencji, przekażę swoje kreatywne, motywacyjne i strategiczne umiejętności marketingowe po stronie klienta wraz z Twoją firmą. Chociaż nie mam bezpośredniego doświadczenia w pracy w środowisku korporacyjnym, osiągnąłem wyniki wykraczające poza oczekiwania moich klientów w agencji, w której jestem kluczowym interesariuszem od ponad 20 lat.

Wyjaśnienie: Kandydat, który zmienia branżę, może skupić się na swoich zdolnościach przywódczych i strategicznych umiejętnościach marketingowych, aby przejść do nowej firmy. Określenie kadencji i kluczowej roli przywódczej na ostatnim stanowisku może wykazać lojalność i zdolność do adaptacji na przestrzeni lat. Przywództwo jest zawsze umiejętnością, którą można przenosić między branżami.

Dlaczego powinniśmy Cię zatrudniać – przykład nr 10

Wiem, że masz przed sobą ważną decyzję i nie zazdroszczę jej. Mam nadzieję, że podczas dzisiejszej dyskusji wykazałem się znajomością rynków finansowych i analizą oraz moją pasją do napojów gazowanych. Nie chciałbym niczego bardziej niż dołączyć do twojego zespołu tutaj i rozwijać tę jednostkę biznesową.

Wyjaśnienie: Jeśli przeprowadziłeś już długą dyskusję na temat stanowiska i swoich kwalifikacji, na to pytanie najlepiej odpowiedzieć, okazując empatię i powtarzając swoją pasję do firmy i doświadczenie związane ze stanowiskiem. Możesz również zapytać osobę prowadzącą rozmowę kwalifikacyjną, czy jest jakaś część Twoich kwalifikacji, którą chcieliby rozszerzyć.

Proces wywiadu może być wypełniony progami zwalniającymi i minami.

Nie pozwól na pytanie „Dlaczego powinniśmy cię zatrudnić? potknąć cię po drodze. Menedżer ds. Rekrutacji próbuje dowiedzieć się, dlaczego powinien zatrudnić Ciebie zamiast innych oczekujących na rozmowę kwalifikacyjną, a jeśli jest wielu kandydatów, ta odpowiedź może spowodować lub zepsuć rozmowę.

Przestudiuj te przykłady, wybierz swoje unikalne kwalifikacje związane ze stanowiskiem, bądź przygotowany, a odniesiesz sukces w rozmowie kwalifikacyjnej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy