Dlaczego mój kredyt hipoteczny nie pojawia się w moim raporcie kredytowym?

Category: Biura Informacji
17 lutego 2021

Czy kredyt hipoteczny finansowany przez właściciela może być uwzględniony w raporcie kredytowym?

Kiedy co miesiąc dokonujesz płatności za swój dom, prawdopodobnie chcesz mieć coś do pokazania. Możesz być zniechęcony odkryciem, że kredyt hipoteczny w ogóle nie znajduje się w Twoim raporcie kredytowym. Jeśli tak jest, oznacza to, że historia płatności nie pomaga poprawić zdolności kredytowej. Istnieje kilka wyjaśnień, dlaczego tak się dzieje, i chociaż możesz to naprawić w niektórych przypadkach, w innych będziesz musiał z tym żyć.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Istnieje kilka powodów, dla których kredyt hipoteczny osoby nie pojawia się w raporcie kredytowym. Obejmują one posiadanie kredytu hipotecznego u prywatnego pożyczkodawcy, posiadanie kredytu hipotecznego w cudzym imieniu oraz błędy pisarskie.

Opóźnienie w raportowaniu

Nie powinieneś oczekiwać, że nowy kredyt hipoteczny pojawi się od razu w Twoim raporcie kredytowym. Ogólnie rzecz biorąc, opóźnienie od 30 do 60 dni między podpisaniem dokumentów dotyczących kredytu hipotecznego a pojawieniem się ich w raporcie kredytowym jest normalne. Jeśli kredyt hipoteczny zostanie zaciągnięty w trakcie pracowitej pory roku, np. Lata, może to potrwać trochę dłużej z powodu opóźnień w przetwarzaniu. To samo dzieje się w przypadku refinansowania kredytu hipotecznego, więc możesz mieć naprawdę krótki czas, kiedy raport kredytowy wykaże, że Twój stary kredyt został spłacony, ale nie ma jeszcze żadnych danych na temat nowego, refinansowanego kredytu.

Finansowanie właściciela

Twój kredyt hipoteczny prawdopodobnie nigdy nie pojawi się w raporcie kredytowym, jeśli zdecydujesz się na finansowanie przez właściciela lub inny rodzaj nietradycyjnego finansowania. Dzieje się tak, ponieważ biura informacji kredytowej mają bardzo surowe wymagania, których pożyczkodawcy muszą przestrzegać przy zgłaszaniu płatności. W przypadku właścicieli, którzy finansują tylko kilka domów, często nie opłaca się ponosić kosztów spełnienia tych wymagań. Finansowanie właścicielskie obejmuje zakupy bezpośrednio od właściciela, wiele rodzajów umów najmu na własność i podobne sytuacje, w których nie korzysta się z tradycyjnego pożyczkodawcy.

Pożyczkodawca, który nie zgłasza

Tak jak Twój kredyt hipoteczny może się nie pojawić, jeśli korzystasz z finansowania przez właściciela, tak samo może być w przypadku korzystania z bardzo małego pożyczkodawcy. Nie możesz zmusić pożyczkodawcy do zgłaszania informacji dotyczących kredytu hipotecznego do biur kredytowych, podobnie jak same biura. Niektórzy pożyczkodawcy mogą mieć zasady zgłaszania tylko problemów z kontami, ale nie zgłaszania kont w dobrej kondycji. Inni pożyczkodawcy zgłaszają się tylko do jednego biura informacji kredytowej zamiast zgłaszać wszystkie trzy. Dlatego ważne jest, aby zapytać o zasady sprawozdawczości kredytowej przed uzyskaniem kredytu hipotecznego, jeśli chcesz mieć pewność, że pojawi się on we wszystkich trzech raportach kredytowych.

Błąd maszynowy

Jeśli zaciągnąłeś kredyt hipoteczny za pośrednictwem tradycyjnego pożyczkodawcy, takiego jak bank lub duża kasa kredytowa, a nie został on jeszcze uwzględniony w raporcie kredytowym, może to być spowodowane błędem pisarskim. Na przykład, pożyczkodawca mógł popełnić błąd podczas rejestrowania Twojego numeru ubezpieczenia społecznego lub imienia i nazwiska. Ponieważ kredyt hipoteczny jest powiązany z nowym adresem, biuro informacji kredytowej może nie być w stanie ustalić, czy należy on do Twojego raportu kredytowego. Jeśli podejrzewasz, że może to być przyczyną niewyświetlania się kredytu hipotecznego, zadzwoń do pożyczkodawcy, aby wyjaśnić problem i poproś o potwierdzenie wszystkich danych osobowych powiązanych z Twoim kontem.

Imię nie na hipotece

Ostatnim scenariuszem, który może spowodować, że Twój kredyt hipoteczny nie będzie widoczny w Twoim raporcie kredytowym, jest sytuacja, gdy Twojego nazwiska nie ma w dokumentach hipotecznych. Na przykład niektóre pary decydują się na złożenie wniosku o kredyt hipoteczny tylko na nazwisko jednej osoby, jeśli ta osoba ma lepszą zdolność kredytową i wystarczające dochody, aby się zakwalifikować. Chociaż pomagasz w dokonywaniu płatności, Twoje imię i nazwisko może nie znajdować się na dokumentach pożyczki. W tym scenariuszu jedynym sposobem na umieszczenie kredytu hipotecznego w raporcie kredytowym jest refinansowanie kredytu z oboma nazwiskami, co jest kosztownym procesem.

Więcej artykułów

Dlaczego moja ocena kredytowa online nie zgadza się z moim wynikiem z pożyczkodawcą hipotecznym? →

Jakie masz zobowiązania prawne, jeśli Twoje imię i nazwisko znajduje się na hipotece, a nie na umowie? →

Co oznacza punktacja kredytowa BCD House? →

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy