Dlaczego finansowanie samochodu to prawdopodobnie zły pomysł

Category: Twojej Okolicy
17 lutego 2021
WEBINAR: Sekret znajdowania świetnych ofert

Poznaj sekrety, które znają zaklinacze deszczu, a których nie znają walczący.

WSKAZÓWKA: Nie ma to nic wspólnego z pieniędzmi, potencjalnymi klientami ani marnowaniem czasu

Darina Pogadina / Boston

Eric odegrał kluczową rolę w moim rozwoju jako inwestor na rynku nieruchomości. Jest jednym z najbardziej wyrafinowanych inwestorów, jakich kiedykolwiek spotkałem.

Marc Dube / Colorado

Eric. uratowałeś mnie przed kontynuowaniem złej transakcji na rynku nieruchomości, jednocześnie skupiłem się na tej niszy, która jest dla mnie idealna.

Makana Apo / Texas

Dziękujemy za pomoc w uruchomieniu naszej firmy REI. Wydaje się, że masz sposób na wyjaśnienie nam, nowicjuszom informacji, które mają sens, ponieważ jest to dość skomplikowana krzywa uczenia się.

Znajdowanie ofert
Finansowanie i finalizacja transakcji
Maksymalizuj wartość

3 sposoby inwestowania, jeśli masz ponad 50 lat

4 powody, dla których każdy inwestor potrzebuje polisy ubezpieczeniowej na życie

5 przeoczonych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej

5 toksycznych nawyków finansowych – i jak je naprawić

Osiągnięcie wolności finansowej

Możesz nie mieć gotówki na zakup samochodu, więc rozważasz finansowanie samochodu. Rozumiem, to symbol statusu i część twojego obrazu, więc naprawdę chcesz nowy (lub bardzo dobry używany).

Ten problem pojawia się, gdy ludzie czują, że zarabiają dużo pieniędzy i nie mają na co ich wydawać. Zwykle zaczyna się zaraz po studiach, kiedy ludzie dostają dobrą pierwszą pracę, ale nawyki trwają przez całe życie.

Chcesz samochód i chcesz go TERAZ. Nie chcesz czekać.

Finansowanie samochodu może być złym pomysłem

Dla większości ludzi największym zakupem jest zakup domu. Jestem wielkim zwolennikiem przekształcania długów w aktywa, które płacą ci pieniądze. Często piszę takie rzeczy, jak ten artykuł, który wyjaśnia, dlaczego warto kupić bliźniak zamiast domu jednorodzinnego.

Drugim, po zakupie domu, jest zakup samochodu lub ciężarówki, a ludzie wydają więcej niż kiedykolwiek na finansowanie samochodów. Moje opinie się nie zmieniają i nadal uważam, że ważne jest, aby skupić się na inwestowaniu, zamiast kupować dług. Zasadniczo samochód jest wart tylko tego, co może ci dać.

Dlaczego mówię o finansowaniu samochodu?

Obecnie finansowane pojazdy są rekordowe w wysokości 886 miliardów dolarów. To jest szalone! Jak ktoś może zacząć inwestować, między ogromnymi pożyczkami studenckimi a płatnościami samochodowymi? Moja witryna skupia się na wszystkim, co dotyczy nieruchomości. Dług powstrzymuje cię przed inwestowaniem, więc o tym dzisiaj mówię. Większość ludzi ma mnóstwo długów samochodowych, co znacznie utrudnia rzeczywiste inwestowanie.

Zwiększając swoje długi, wydajesz więcej z miesięcznego dochodu na spłatę tych długów i oszczędzasz mniej pieniędzy na inwestycje. Co więcej, każda pożyczka, którą otrzymałeś, odsuwa Cię od zakupu domu lub nieruchomości inwestycyjnej. Ponieważ inwestycje się opłacają a samochód nie pozwala nam nauczyć się zmniejszać nasze długi i skupiać się na inwestowaniu.

Powinieneś wybrać styl inwestowania zamiast zadłużania. Przeczytaj mój artykuł na temat długów i nieruchomości.

Powody, dla których większość ludzi kupuje samochód

Istnieje wiele dobrych powodów, aby kupić samochód:

 1. Musisz iść do pracy iz powrotem.
 2. Mieszkasz w miejscu, gdzie nie możesz nigdzie chodzić.
 3. W Twojej okolicy jest bardzo mało środków transportu publicznego.
 4. Twoja rodzina nie mieszka w pobliżu i musisz czasami odwiedzać.

Tak więc dla większości ludzi samochód służy do poruszania się po różnych miejscach. Najważniejszym powodem posiadania samochodu jest dojazd do pracy i powrót. Oczywiście kupowanie artykułów spożywczych i artykułów pierwszej potrzeby to kolejny powód do zakupu samochodu.

Warto więc kupić tani samochód, który spełnia swoje zadanie. Kupowanie drogiego samochodu to zły pomysł ponieważ tani samochód może Cię do sklepu spożywczego równie łatwo jak lśniący nowy Lexus LS. Każdy wydany dolar powyżej minimum to po prostu całkowita strata pieniędzy.

Powody, dla których niektórzy ludzie kupują drogi samochód

Oto kilka mniej powszechnych powodów:

 1. Pracujesz z samochodu (komiwojażer).
 2. Twoi klienci widzą Twój samochód, więc jest to symbol.
 3. Próbujesz coś sprzedać i musisz pokazać status.

OK, to też są ważne powody. Weź pod uwagę wykonawcę, który zbuduje przybudówkę w Twoim domu. Jeśli pojawi się w samochodzie, możesz pomyśleć o nim inaczej niż gdyby pojawił się w ciężarówce. W takim razie zastanów się, co się stanie, jeśli pojawi się w gównianej małej ciężarówce lub dużej ciężarówce. To może być dobry powód, aby wydać więcej na ładną ciężarówkę.

Osoba sprzedająca ci coś może też prowadzić fajny samochód. „Hej, kup moją książkę o zdobywaniu bogactwa. To naprawdę działa! Jeśli osoba jeździ trzepaczką, nie będziesz go traktować poważnie. Pokaż się w błyszczącym BMW serii 7 i nagle ludzie go słuchają.

Faktem jest, że ludzie oceniają. Ludzie wierzą w to, w co chcą wierzyć na podstawie tego, co widzą. Tak więc, gdy twój status jest częścią promocji, ważne jest, aby pasował do opisu, którego ludzie oczekują. To dobre powody, aby kupić drogi samochód… ale tylko wtedy, gdy dochód uzasadnia wydatek.

Dlaczego finansowanie samochodu może być błędem

Kiedy coś cię parzy, odsuwasz rękę. Podobnie, kiedy ludzie gromadzą pieniądze, „wypalają dziurę w ich kieszeni. Po prostu nie mogą wystarczająco szybko wyciągnąć tego z kieszeni. Czasami można wydać trochę pieniędzy, ale większym problemem jest wydać pieniądze, których nie masz. Dostępność kredytu nie jest powodem do szaleństwa wydatków.

Finansowanie samochodu może być złym pomysłem

 1. Samochody tracą na wartości
  • Wszystkie samochody tracą na wartości. Najbardziej tracą na wartości nowe samochody. Kiedy finansujesz samochód lub ciężarówkę, masz gwarancję, że będziesz winien więcej niż samochód wart jest sekundy, w której odjedziesz. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał sprzedać samochód lub wpaść do wraku, jesteś winien więcej niż to, co możesz za niego dostać. Będziesz musiał znaleźć jeszcze więcej pieniędzy, aby spłacić różnicę, zanim będziesz mógł nawet rozważyć zakup kolejnego. Każdy krok to więcej pieniędzy i więcej długu.
 2. Remont
  • Możesz sobie pozwolić na płatności, ale czy zastanawiałeś się nad naprawą? Potrzebujesz wymiany oleju, filtrów, opon, hamulców, płynu przekładniowego itp. Jeśli unikasz konserwacji, ponieważ Cię na to nie stać, po prostu skracasz żywotność produktu, na który właśnie wydałeś mnóstwo pieniędzy. Nigdy nie oszczędzasz pieniędzy, unikając konserwacji. Nazywa się to po prostu odroczoną konserwacją i wszyscy wiemy, że odroczona konserwacja jest droższa niż tylko jej prawidłowe utrzymanie!
  • Kupując używany samochód, możesz utknąć z poważnymi naprawami na długo przed spłatą kredytu. Jeśli jesteś właścicielem ciężarówki, która wymaga wymiany silnika lub skrzyni biegów, może to kosztować o połowę mniej niż ciężarówka lub samochód. Możesz po prostu zamienić go na coś nowego, ale jeśli masz pożyczkę do spłaty, możesz nie uzyskać wartości netto lub bardzo niewiele. Po prostu coraz bardziej się zadłużasz.
 3. Płatności odsetek
  • Innym powodem, dla którego finansowanie samochodu jest błąd, jest to, że w końcu płacisz odsetki. Oczywiście, jeśli otrzymasz stawkę 0%, idź na to, ale większość ludzi płaci przynajmniej coś. Dealerzy samochodowi mogą zaoferować niższą cenę za samochód, ponieważ wiedzą, że sfinansujesz samochód, i dostają część tego.
 4. Po prostu tego nie potrzebujesz
  • W rzeczywistości nie potrzebujesz tego samochodu, więc nie musisz go finansować. Jeśli potrzebujesz samochodu, kup coś tańszego niż to, co chcesz kupić. Powinieneś wydawać to, co musisz, a nie to, co chcesz.
 5. Sprzedawcy samochodów są dobrzy w swojej pracy
  • Zaufaj mi, byłem w sprzedaży. Sprzedawcy samochodów są świetni w swojej pracy i wiedzą, jak sprawić, byś wydawał więcej pieniędzy. Możesz pomyśleć, że jesteś dobry i kupisz tylko to, czego potrzebujesz, ale większość ludzi wydaje więcej, niż potrzebuje, i kupuje więcej „samochodu, niż potrzebuje. Być może planowałeś zapłacić gotówką, ale zamiast tego kupujesz coś większego i finansujesz różnicę. W końcu to tylko kilka dolców miesięcznie za ten fantazyjny widget.
  • Wiedząc dokładnie, czego chcesz i ile wydasz, nie będziesz przekonany do wydania więcej i sfinansowania reszty.
  • Zamiast tego wybierz samochód, który ma 2 lub 3 lata modelowe. Zdeprecjonowały one najbardziej, ale wciąż pozostaje im długie życie. Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych 2-3 lat, więc kupując nowe, stracisz najwięcej pieniędzy. Finansowanie nowego samochodu oznacza, że ​​marnujesz więcej pieniędzy niż finansowanie starszego samochodu.

Dlaczego finansowanie samochodu to dobry pomysł

Tak naprawdę jest tylko jeden powód, dla którego warto sfinansować pojazd zamiast od razu go kupować. Jeśli jesteś zdyscyplinowany i faktycznie masz zaoszczędzoną gotówkę i zainwestujesz ją na oprocentowanym koncie po znacznie wyższym oprocentowaniu niż kwota finansowana. Następnie wycofaj płatności bezpośrednio z tego konta.

Zasadniczo zachowywałbyś się jak bank. Pożyczasz od jednej osoby, a gdzie indziej inwestujesz po wyższym oprocentowaniu. Ponownie, działa to tylko wtedy, gdy faktycznie zainwestujesz pieniądze. Odsetki złożone są naprawdę potężne, a małe oszczędności naprawdę się sumują!

Niestety, większość ludzi przyjmuje połowę rady. Pożyczają pieniądze na samochód i po prostu wydają oszczędności na nowy telewizor, komputer lub rozrywkę. Teraz nie mają oszczędności, odsetek i dużo długu.

Szczerze mówiąc, wydałbym wszystkie te pieniądze na ładną nieruchomość z przepływem gotówki. Znajdź coś, co opłaca się więcej niż opłata za samochód. Teraz możesz kupić, co chcesz!

Alternatywa dla finansowania samochodu

Łatwym sposobem uniknięcia zaciągnięcia pożyczki na samochód jest zaoszczędzenie na następny samochód teraz, zanim będzie potrzebny. Dokonaj dodatkowych płatności na samochód, aby spłacić go szybciej, a gdy już zostanie spłacony, kontynuuj przekazywanie tej płatności na oprocentowane konto, które zostanie przeznaczone na następny samochód.

Możesz przeznaczyć te pieniądze na zakup następnego samochodu lub po prostu sfinansować nowy samochód, jeśli możesz zarobić więcej odsetek na koncie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy