Co to jest zabezpieczona karta kredytowa? Czym różni się od niezabezpieczonej karty?

Category: Twojej Zdolności
17 lutego 2021

Zabezpieczona karta wymaga wpłaty gotówkowej. Depozyt zmniejsza ryzyko wydawcy, co czyni te karty opcją dla osób ze złym kredytem.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Oto haczyk-22: Karta kredytowa to najszybszy sposób na zbudowanie dobrego kredytu, ale często nie można dostać karty kredytowej bez dobrego kredytu.

Zabezpieczone karty kredytowe mogą pomóc osobom o złych kredytach lub krótkiej historii kredytowej uciec od tego paradoksu. Oto, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć karty zabezpieczone i czym różnią się one od zwykłych kart „niezabezpieczonych.

Co to jest zabezpieczona karta kredytowa?

Zabezpieczona karta kredytowa jest zabezpieczona wpłatą gotówkową dokonaną podczas otwierania konta. Depozyt jest zwykle równy Twojemu limitowi kredytowemu, więc jeśli wpłacisz 200 USD, będziesz mieć limit 200 USD.

Depozyt zmniejsza ryzyko wystawcy karty kredytowej: jeśli nie zapłacisz rachunku, wystawca może pobrać pieniądze z depozytu. Dlatego te karty są dostępne dla osób ze złym kredytem lub bez kredytu.

Co się stanie z tą wpłatą w wysokości 200 USD, jeśli zawsze płacisz rachunek na czas? W końcu to odzyskasz. Używaj karty odpowiedzialnie, a możesz zwiększyć swój kredyt na tyle, aby kwalifikować się do niezabezpieczonej karty – takiej, która nie wymaga depozytu.

Niektóre z najlepiej zabezpieczonych kart mogą umożliwiać uaktualnienie konta bezpośrednio do niezabezpieczonej karty. Inni nie mają procesu aktualizacji, więc musisz złożyć wniosek w innym miejscu, a następnie zamknąć zabezpieczoną kartę. Po uaktualnieniu lub zamknięciu zabezpieczonej karty, która nie została zaległa z płatnościami, wystawca zwraca depozyt.

Minimalna i maksymalna kwota, jaką możesz wpłacić, różni się w zależności od karty, ale powinieneś być przygotowany na wymyślenie co najmniej 200 $ na bezpieczny depozyt kartą.

Karty zabezpieczone a niezabezpieczone

To, czy potrzebujesz zabezpieczonej karty, zależy od tego, jak dobry jest Twój kredyt.

W przypadku niezabezpieczonych kart, które nie wymagają depozytu, a zatem stwarzają większe ryzyko dla emitenta, firmy obsługujące karty kredytowe zazwyczaj wymagają co najmniej średniego kredytu oraz dobrego lub doskonałego kredytu dla najlepszych.

Niektóre niezabezpieczone karty kredytowe reklamują się jako łatwe do zakwalifikowania, nawet jeśli masz zły kredyt. Ale te karty zwykle pobierają bardzo wysokie opłaty. NerdWallet zaleca złożenie wniosku o zabezpieczoną kartę zamiast niezabezpieczonej karty wymagającej wysokich opłat.

Jak działają zabezpieczone karty kredytowe

Po wpłaceniu początkowego depozytu zabezpieczone karty działają tak samo jak niezabezpieczone:

Możesz z nich korzystać wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty kredytowe, w tym online

Możesz zbudować lub odbudować swój kredyt, korzystając z karty w sposób odpowiedzialny i spłacając saldo na czas

Jeśli masz równowagę, ponosisz odsetki

Większość głównych wydawców kart kredytowych oferuje zarówno karty zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Roczne opłaty są powszechne, ale nie powinieneś płacić więcej niż 50 USD. Wśród naszych ulubionych zabezpieczonych kart możesz znaleźć wiele opcji bez opłaty rocznej.

Jeśli nie możesz zakwalifikować się do otrzymania niezabezpieczonej karty, zabezpieczona karta może być świetnym narzędziem do ulepszenia kredytu. Ale tak samo ważne jest, aby być odpowiedzialnym za pomocą zabezpieczonej karty, jak w przypadku każdej innej pożyczki lub rachunku, które pojawiają się w raporcie kredytowym.

Zabezpieczone karty kredytowe a debet przedpłacony

Przedpłacone karty debetowe wydają się podobne do zabezpieczonych kart kredytowych. Musisz zapłacić pieniądze, zanim będziesz mógł użyć karty, a zazwyczaj mają one logo Visa, MasterCard lub American Express.

Ale w przypadku przedpłaconych kart debetowych do robienia zakupów używasz własnych pieniędzy, a nie pieniędzy pożyczonych od emitenta. Ładujesz pieniądze na kartę, a następnie wystawca wykorzystuje je do opłacenia Twoich zakupów.

Ponieważ te karty nie udzielają żadnego kredytu, aktywność na koncie nie jest raportowana do biur kredytowych. Dlatego nie budujesz historii kredytowej za pomocą karty przedpłaconej. Przedpłacone karty debetowe mogą mieć również opłaty, których nie mają zabezpieczone karty kredytowe.

Jeśli Twoim celem jest budowanie kredytu, zabezpieczona karta kredytowa jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem.

Jak skutecznie korzystać z zabezpieczonej karty

Chociaż wymagają depozytu, zabezpieczone karty kredytowe są potężnym narzędziem do odbudowy kredytu. Oto jak najskuteczniej z nich korzystać:

Korzystaj z karty oszczędnie, robiąc tylko jeden lub dwa małe zakupy w miesiącu

Spłać saldo w całości co miesiąc przed terminem płatności. Gdy zapłacisz w całości, nie zostaną naliczone odsetki. Oprocentowanie kart zabezpieczonych jest generalnie wyższe niż w przypadku kart niezabezpieczonych.

Miej oko na swoją zdolność kredytową w czasie; gdy poprawi się znacząco, poproś wystawcę o przejście na niezabezpieczoną kartę

Jak szybko zabezpieczona karta gromadzi kredyt?

Wiele osób uważa, że ​​dzięki ostrożnemu korzystaniu z zabezpieczonej karty wystarczy około roku, aby poprawić ich zdolność kredytową na tyle, aby kwalifikować się do niezabezpieczonej karty. Niektórzy emitenci umożliwiają przeniesienie zabezpieczonej linii kredytowej na niezabezpieczoną linię kredytową, co jest lepsze dla Twojej zdolności kredytowej, ponieważ nie wymaga otwierania nowego konta.

Ale nawet jeśli musisz ubiegać się o nową niezabezpieczoną kartę kredytową, możesz cieszyć się niektórymi korzyściami z posiadania dobrego kredytu – niższymi odsetkami, nagrodami i bardziej konkurencyjnymi opłatami.

Kiedy nadejdzie ten dzień, Twój czas na odbudowanie kredytu za pomocą zabezpieczonej karty kredytowej będzie tego wart.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy