Co to jest przelew ACH?

Category: Numer Konta
17 lutego 2021

Obecnie dostępnych jest wiele opcji wysyłania i otrzymywania pieniędzy. Czasy wysyłania gotówki, a nawet czeków na codzienne wydatki już dawno minęły.

W końcu, kiedy ostatnio wysłałeś kartkę urodzinową z faktycznymi rachunkami? Alternatywnie, jednym z najczęstszych sposobów wysyłania pieniędzy obecnie jest elektronicznie za pośrednictwem sieci ACH.

W rzeczywistości ta technologia stoi za wieloma typami płatności, z których korzystamy każdego dnia, od korzystania z PayPal do płacenia za towary w Internecie lub otrzymywania świadczeń rządowych, takich jak ubezpieczenia społeczne. Możesz również inicjować przelewy ACH, aby wysyłać i otrzymywać pieniądze za pośrednictwem swojego banku.

Zanim jednak to zrobisz, zapoznaj się ze szczegółami wszystkiego, z czym wiążą się te transfery. Od czasu do opłat, przelewy ACH wymagają znacznie więcej niż zwykłego kliknięcia przycisku.

Możesz się również zastanawiać, jaka jest różnica między ACH a przelewem. Przeprowadzimy Cię przez zalety i wady każdego z nich, abyś mógł dowiedzieć się, który z nich jest najlepszy w użyciu.

Dowiesz się również o ograniczeniach dotyczących przelewów ACH oraz o tym, jak chronić swoje pieniądze podczas tych transakcji. Przelew ACH to świetny sposób na wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy, ale przed rozpoczęciem warto poznać kilka istotnych szczegółów.

Co to są przelewy ACH?

ACH to skrót od Automated Clearing House, która jest odpowiedzialna za elektroniczne przekazywanie środków między bankami. Wiele stron trzecich, takich jak PayPal, korzysta z sieci ACH, podobnie jak świadczenia rządowe, takie jak Ubezpieczenie Społeczne.

Inne codzienne płatności ACH, które możesz znać, obejmują automatyczne opłacanie rachunków, bezpośrednie wpłaty i przesyłanie środków między różnymi kontami bankowymi. Z punktu widzenia konsumenta istnieją zasadniczo dwa rodzaje przelewów ACH.

Pierwsza to transakcja debetowa, która polega na pobraniu (lub obciążeniu) pieniędzy z Twojego konta przez osobę zewnętrzną. Automatyczna płatność rachunków jest doskonałym przykładem transakcji debetowej ACH: firma, której jesteś winien, pobiera pieniądze z Twojego konta.

Drugi rodzaj to transakcja kredytowa, w ramach której pieniądze trafiają na Twoje konto. Dwutygodniowa pensja, którą otrzymujesz od swojego pracodawcy za pośrednictwem bezpośredniego depozytu, jest najlepszym przykładem transakcji kredytowej.

Jak długo trwają przelewy ACH?

Rozliczenie transakcji ACH zwykle nie trwa dłużej niż jeden do trzech dni roboczych. Jednak w przypadku większości instytucji finansowych fundusze są dostępne następnego dnia roboczego.

Kredyty ACH muszą zostać przetworzone w ciągu jednego do dwóch dni roboczych zgodnie z zasadami ustalonymi przez National Automated Clearing House Association, grupę handlową zarządzającą siecią.

Obciążenie ACH musi zostać przetworzone w ciągu jednego dnia roboczego. Jednak otrzymująca instytucja finansowa może ustanowić okres utrzymywania, więc sfinalizowanie transferu może potrwać do kilku dni.

Jednak nowe przepisy zmierzają w kierunku dostawy tego samego dnia, wymagając trzech razy dziennie przetwarzania sieciowego, a nie tylko jednego. Jednak niektóre banki mogą pobierać dodatkową opłatę za tę usługę premium.

Mimo to skróci czas finansowania, dzięki czemu będziesz mógł wysyłać i odbierać przelewy ACH znacznie szybciej niż wcześniej.

Jaka jest różnica między przelewem ACH a przelewem bankowym?

Jeśli przelew ACH bardzo przypomina przelew bankowy, masz rację: mają pewne podobieństwa. Jednak istnieją również poważne różnice, które należy wziąć pod uwagę przed wybraniem tego, którego użyć.

Najbardziej zauważalna jest różnica w cenie. Przelewy ACH są zwykle bezpłatne i zazwyczaj kosztują mniej niż dolara, a nawet mogą być bezpłatne (oczywiście zawsze sprawdź w swoim banku konkretne opłaty).

KosztyPrzelewy zazwyczaj kosztują od 10 do 35 USD w przypadku przelewów krajowych i do 50 USD w przypadku przelewów międzynarodowych.

Z drugiej strony przetwarzanie płatności ACH zajmuje więcej czasu, a przelewy bankowe są niezwykle szybkie.

Na przykład przelew w Stanach Zjednoczonych można odebrać w ciągu kilku godzin, a często nawet kilku minut od wysłania środków.

Przelewy międzynarodoweChociaż międzynarodowe przelewy bankowe mogą zająć nieco więcej czasu niż przelew krajowy, prawdopodobnie nie będziesz mógł wysyłać płatności ACH poza granice kraju.

Jeśli więc chcesz wysłać pieniądze za granicę, najlepszym rozwiązaniem jest przelew bankowy. Pomimo dodatkowych kosztów nadal jest to szybka i bezpieczna opcja do wykorzystania w tym celu. ACH i przelewy bankowe różnią się również sposobem ich przetwarzania.

Czas na zwolnienie środkówPrzelewem środki są rozliczane, zanim pieniądze pojawią się na koncie odbiorcy. Proces nie jest całkowicie zautomatyzowany, ponieważ do sfinalizowania finansowania potrzebny jest pracownik banku, ale ogólnie jest to nadal szybki proces.

Przelewy ACH są obsługiwane partiami, gdy przychodzą, dlatego czas realizacji jest wolniejszy. Te dwa rodzaje transferów znacznie się różnią, dlatego ważne jest, aby przeanalizować swoje priorytety przed wybraniem tego, którego użyć.

ACH a przelew bankowy

Wybór między ACH a przelewem bankowym sprowadza się tak naprawdę do dwóch zmiennych: kosztów i szybkości. Jeśli masz duży, jednorazowy przelew, który musisz wykonać, zwłaszcza jeśli trzeba to zrobić w pośpiechu, to prawdopodobnie przelew bankowy jest dobrym wyborem.

Typowym przykładem może być wpłata zaliczki na nieruchomość. Przelew bankowy zapewnia szybkie finansowanie, które jest weryfikowane przed akceptacją, więc bank ma pewność, że przelew jest w pełni zakończony.

Przelewy bankowe są również idealne do transakcji międzynarodowych. Niezależnie od tego, czy masz rodzinę mieszkającą za granicą, czy studenta studiującego w obcym kraju, przelew bankowy może zapewnić im pieniądze, których potrzebują – i to szybko. Tak, drut jest droższy, ale jeśli chodzi o szybkość użytkowania, z pewnością zyskujesz dużo wartości, jeśli jesteś w sytuacji, w której liczy się czas.

Ale w przypadku regularnych, małych transferów, które nie są niezwykle wrażliwe na czas, w większości przypadków możesz trzymać się ACH. Twój pracodawca może założyć bezpośrednie depozyty ACH, które są dla Ciebie bezpłatne.

Rejestracja w celu automatycznego opłacania rachunków jest również ogólnie bezpłatna, czy to za pośrednictwem banku, czy bezpośrednio w każdej firmie, której jesteś winien. Przelewy ACH są również łatwe (i zazwyczaj bezpłatne), gdy musisz przelać pieniądze na iz różnych rachunków bankowych.

Jeśli więc masz konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności w jednym banku, a rachunek bieżący w innym, możesz łatwo przenosić środki między nimi. Może to zająć kilka dni, ale proces jest prosty. Oceń swoje potrzeby dla każdej transakcji, aby dowiedzieć się, która z nich jest dla Ciebie najlepsza.

Ograniczenia dotyczące przelewów ACH

Przelewy ACH wiążą się z kilkoma ograniczeniami, gdy przelewasz pieniądze z konta bankowego. Po pierwsze, możesz napotkać dzienne lub miesięczne limity kwoty, którą możesz przelać z każdego konta.

Jeśli może to wpływać na Ciebie regularnie, powinieneś sprawdzić w swoim banku szczegółowe zasady, zanim zaczniesz polegać na tym koncie. Następnie prawo federalne ogranicza liczbę miesięcznych transakcji z kont oszczędnościowych do sześciu miesięcznie.

Możesz zostać obciążony opłatą, jeśli przekroczysz ten limit, więc śledź swoje nawyki dotyczące przelewów dla każdego konta. Powinieneś także monitorować pieniądze na swoim koncie.

Niewystarczające środkiJeśli Twoje środki nie wystarczą na pokrycie kwoty płatności ACH, ryzykujesz nie tylko poniesieniem opłaty z banku, ale także zatrzymaniem przelewu. Może to spowodować naliczenie dodatkowych opłat za zwłokę, jeśli próbujesz zapłacić rachunek.

Czasy przetwarzaniaNa koniec zwróć uwagę na czas płatności ACH. Ponieważ są one przetwarzane tylko trzy razy w ciągu dnia roboczego, możesz przegapić ostatni, jeśli zainicjujesz przelew zbyt późno w ciągu dnia.

Zastanów się, czy dzieje się to w piątek: będziesz musiał poczekać do poniedziałku rano, aż płatność ACH zostanie faktycznie przetworzona. Następnie będziesz musiał poczekać na okres utrzymywania banku odbierającego.

Staraj się planować z wyprzedzeniem tak bardzo, jak to możliwe, aby nie napotkać żadnych problemów z synchronizacją. W przeciwnym razie być może będziesz musiał skoczyć na przelew bankowy, a nawet ci mają codziennie ograniczenia czasowe.

Czego potrzebujesz, aby dokonać płatności ACH?

Jeśli zdecydujesz się wysłać lub odebrać płatność ACH, proces jest dość prosty. Aby go wysłać, musisz podać nazwę banku, do którego wysyłasz pieniądze, odpowiedni numer konta oraz numer rozliczeniowy ABA.

Te informacje można znaleźć na dole czeku odbiorcy. W lewym dolnym rogu pojawi się ciąg liczb zawierający te informacje. Pierwsze dziewięć cyfr to numer rozliczeniowy, a następne 12 cyfr to numer konta.

Ostatnie cztery cyfry to numer czeku, który nie ma znaczenia dla transakcji ACH. Po uzyskaniu tych informacji możesz zainicjować przelew w swoim banku.

Jeśli chcesz wysłać pieniądze do instytucji finansowych, a nie do osoby fizycznej, możesz zainicjować automatyczne przelewy za pośrednictwem swojego banku, o ile odbiorca jest uprawniony do ich otrzymania.

Otrzymanie przelewu ACHAby otrzymać przelew ACH, musisz podać nadawcy te same informacje, co powyżej: numer konta bankowego i numer rozliczeniowy. Niektóre miejsca, takie jak Twój pracodawca ustanawiający bezpośrednią wpłatę, mogą po prostu zażądać unieważnionego czeku, aby bezpośrednio pobrać te informacje.

Inną opcją jest skorzystanie z usług strony trzeciej, takiej jak PayPal. Jest to szybkie i łatwe, chociaż przelewanie środków do banku może potrwać od trzech do pięciu dni.

Wysyłanie pieniędzy znajomym i rodzinie w USA jest bezpłatne. Jeśli jednak chcesz wysłać pieniądze za granicę, kosztuje pewien procent wysyłanej kwoty, który różni się w zależności od kraju odbiorcy i sposobu finansowania przelewu.

Aby otrzymać płatność za towary lub usługi, PayPal pobiera 2,9% kwoty transakcji plus 0,30 USD. Możesz porównać koszty podobnych usług, ale te opłaty są dość standardowe.

Czy transakcje ACH są bezpieczne?

Ogólnie rzecz biorąc, transakcje ACH są bezpieczne w użyciu. Ogólnie rzecz biorąc, oszustwa ACH są niezwykle rzadkie. Aby otrzymać środki, musisz jednak podać numery swoich kont bankowych, które są poufnymi informacjami.

Upewnij się, że ufasz odbiorcy, w przeciwnym razie mógłby on potencjalnie użyć informacji bankowych do wypłaty środków z Twojego konta. Jeśli napotkasz oszukańczą wypłatę, bądź przygotowany na uiszczenie opłaty. Odpowiadasz za 50 USD, jeśli zgłosisz incydent w ciągu dwóch dni i 500 USD, jeśli zgłosisz go w ciągu 60 dni.

Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać swoje konto bankowe, aby upewnić się, że wszystkie obciążenia są prawidłowe. Jeśli zauważysz coś nietypowego, natychmiast zgłoś to do swojego banku, aby uniknąć poważnych zobowiązań. W końcu na pewno nie chcesz stracić 500 $ z powodu oszustwa ACH!

Anulowanie przelewu ACHOstatnią kwestią do rozważenia przy otrzymywaniu płatności ACH jest to, że w ograniczonych okolicznościach nadawca może faktycznie cofnąć transakcję.

Sprawdź w swoim banku, jak radzą sobie z tym procesem, ponieważ różni się on w zależności od miejsca. Choć rzadko, może się to zdarzyć, na przykład, jeśli pracodawca wpłaci niewłaściwą kwotę na Twoje konto bankowe.

Zamiast prosić Cię o ręczny zwrot środków, mogą po prostu cofnąć środki, aby do nich wrócić.

Jeśli jednak nie ma żadnych błędów lub nie jesteś ofiarą oszustwa, zazwyczaj nie musisz się martwić, że stanie się to w przypadku kredytów ACH. Mimo to warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli otrzymujesz bezpośrednie wpłaty od pracodawcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy