Co to jest leasingowa linia kredytowa?

Category: Pomocą Karty
17 lutego 2021

Często myślimy w kategoriach ubezpieczenia drogich rzeczy, które już posiadamy, ale jeśli chodzi o przewidywane przyszłe wydatki, zwykle myślimy tylko o oszczędnościach. Firmy, które w najbliższej przyszłości spodziewają się wymiany sprzętu, mogą jednak przygotować się na te wydatki w inny sposób: sięgając po linię leasingową.

Spis treści

Co to jest linia kredytowa?

Zanim przejdziemy dokładnie do tego, co to oznacza w kontekście leasingu, przyjrzyjmy się, czym jest bardziej ogólnie linia kredytowa.

Jeśli masz kartę kredytową, skorzystałeś z tak zwanej odnawialnej linii kredytowej. Oznacza to, że możesz dokonać dowolnej liczby zakupów za pomocą karty, o ile sumują się one poniżej limitu karty. Spłacając te zakupy, zwalniasz kredyt, który możesz wykorzystać później.

Jednak karty kredytowe nie są jedynym rodzajem linii kredytowej. Wiele banków oferuje osobiste i biznesowe linie kredytowe. Mają one zwykle niższe oprocentowanie niż karty kredytowe, ale są znacznie trudniejsze do uzyskania. Mogą również wiązać się z nimi opłaty roczne lub opłaty za dostęp, co sprawia, że ​​są nieco mniej idealne do zakupów spontanicznych.

Dużą zaletą linii kredytowych jest to, że środki są dostępne wtedy, gdy ich potrzebujesz. Z drugiej strony, o kredyt ratalny (pożyczki, leasing itp.) Zazwyczaj trzeba ubiegać się w razie potrzeby, co utrudnia skorzystanie z niego, jeśli w stosunkowo krótkim czasie pojawi się kilka nieoczekiwanych wydatków.

Dla firm, które chcą mieć poduszkę pieniężną, linia kredytowa może zapewnić spokój. Należy tylko pamiętać, że w przeciwieństwie do kredytów ratalnych oprocentowanie linii kredytowych często nie jest stałe.

Jak to się ma do leasingu?

Zwykle leasingując sprzęt, wybierasz przedmiot lub przedmioty i uzyskujesz cenę od sprzedawcy. Przedstawiasz tę wycenę swojemu leasingodawcy, który następnie sfinansuje koszt sprzętu oraz dodatkowe koszty miękkie, takie jak koszty wysyłki. W każdym przypadku jest to zwykle koniec historii (są godne uwagi wyjątki) do końca okresu leasingu, kiedy to zapłacisz resztę, wydzierżawisz, zwrócisz lub sprzedasz sprzęt. Chociaż możesz wybierać spośród dowolnej liczby umów najmu, aby dostosować dokładne warunki umowy, na ogół nie możesz dodać leasingu i wyposażenia do istniejącej umowy.

Dzierżawa linii kredytowej rozwiązuje ten problem. Zamiast finansować konkretny sprzęt, pożyczkodawca udzieli Ci linii kredytowej na określony czas – często jest to rok. Podobnie jak w przypadku osobistej lub biznesowej linii kredytowej, otrzymasz limit kredytu. Na cały okres dzierżawy linii kredytowej możesz inicjować umowy leasingu z różnymi firmami na różne rodzaje sprzętu, do wysokości swojego limitu kredytowego.

Pytania, które należy zadać finansowemu

Zanim podpiszesz dokumenty dotyczące linii leasingowej, powinieneś spróbować zorientować się, jakie są jej ograniczenia i koszty. Pytania, które możesz chcieć zadać, obejmują:

  • Czy mogę wybrać różne rodzaje leasingu dla różnych urządzeń ? Możesz potrzebować warunkowej umowy sprzedaży składnika aktywów, który chcesz zachować, oraz leasingu operacyjnego na rzecz, którą spodziewasz się zwrócić.
  • Czy są jakieś opłaty za dostęp, kiedy zaczynam dzierżawę ? Podobnie jak w przypadku innych rodzajów linii kredytowych, opłaty mogą się sumować. Upewnij się, że wiesz, jakie będą Twoje koszty. Czy mogę przedłużyć linię kredytową bez ponownego składania wniosku ? Jeśli używasz linii kredytowej jako rodzaju polisy ubezpieczeniowej na potrzeby sprzętu, będziesz chciał wiedzieć, jaką masz elastyczność. Jakie rodzaje sprzętu są objęte gwarancją ? Leasingodawcy mają zwykle ogólne ograniczenia dotyczące rodzajów sprzętu, które chcą sfinansować, ale warto również sprawdzić, czy ich linie kredytowe mają zastosowanie do dodatkowych ograniczeń.Końcowe przemyślenia

    Nie każdy leasingodawca oferuje linie kredytowe, ale jeśli spodziewasz się leasingu dużej różnorodności sprzętu w określonym czasie, warto poszukać takiego, który to robi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy