Co składa się na dobry wynik kredytowy?

Category: Ocena Kredytowa
17 lutego 2021

Jednym z podstawowych elementów zdrowego życia finansowego jest dobra ocena kredytowa. Jeśli chcesz odnieść sukces finansowy, uzyskać najlepsze oprocentowanie pożyczek i mieć dostęp do najlepszych ofert, musisz poprawić swoją zdolność kredytową. Dobra ocena kredytowa może otworzyć drzwi i zaoszczędzić pieniądze. Jeśli jednak chcesz mieć dobrą zdolność kredytową, musisz być gotów na to zapracować.

Czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytową

Twoja ocena kredytowa składa się z kilku czynników. Do obliczenia wyniku używany jest specjalny algorytm ważący te czynniki. Informacje używane do określenia zdolności kredytowej znajdują się w raporcie kredytowym. To, co pojawia się w pliku kredytów, jest przypisywane do wartości liczbowej, a następnie podłączane do algorytmu, aby zapewnić migawkę Twoich zdolności do obsługi kredytu.

Istnieje 5 głównych czynników, które wpływają na Twoją zdolność kredytową:

  1. Historia płatności: Ponieważ pożyczkodawcy i inne osoby są najbardziej zainteresowane tym, jak dobrze spłacałeś swoje zobowiązania w przeszłości, jest to najważniejsza część Twojej zdolności kredytowej. Twoja historia płatności zawiera informacje o tym, czy płacisz w terminie, czy przegapiłeś płatności i czy Twoje zachowania płatnicze doprowadziły do ​​wykluczenia lub bankructwa. Możesz wiele zrobić, aby uzyskać dobrą zdolność kredytową, dokonując płatności na czas.
  2. Kwota długu: Następnie podaje kwotę zadłużenia. Twoja ocena kredytowa obejmuje rozliczenie tego, ile masz długu w stosunku do dostępnego kredytu. Jeśli masz dostępne linie kredytowe w wysokości 5000 USD i masz 4500 USD zadłużenia, wpłynie to negatywnie na Twoją zdolność kredytową. Aby uzyskać jak najlepszą zdolność kredytową, powinieneś starać się utrzymywać swój dług na poziomie mniejszym niż 30% dostępnego kredytu. Nazywa się to wykorzystaniem kredytu.
  3. Długość historii kredytowej: jak długo korzystasz ze spraw kredytowych. Im dłużej wykorzystujesz kredyt, tym lepszy będzie Twój wynik. Pokazuje, że masz długą historię wywiązywania się ze swoich zobowiązań. Utrzymywanie aktywnych starszych kont może być dobrym sposobem, aby pomóc Twojej ocenie kredytowej, chociaż ten czynnik nie jest wystarczający, aby przezwyciężyć kiepską historię płatności lub duże zadłużenie.
  4. Rodzaje kredytów: Twoja ocena kredytowa będzie również uwzględniać różne rodzaje posiadanych kredytów. Powinny być obecne rachunki odnawialne, podobnie jak karty kredytowe – podobnie jak pożyczki ratalne (np. Kredyt samochodowy). Za pożądane uważa się dobre połączenie różnych typów kont.
  5. Zapytania kredytowe: Kiedy ubiegasz się o kredyt, w Twoim pliku kredytowym jest rejestrowane zapytanie, co może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Jeśli podejmiesz wiele prób ubiegania się o kredyt w krótkim czasie, możesz zauważyć spadek zdolności kredytowej. Powinieneś zdawać sobie sprawę, że „miękkie zapytania – te, które wykonujesz samodzielnie, aby sprawdzić swój wynik, lub te wykonane w celach marketingowych – nie będą liczyć się dla Ciebie.

Zrozumienie, co składa się na twoją zdolność kredytową, może pomóc ci poprawić swoją sytuację i upewnić się, że otrzymujesz najlepsze możliwe oferty podczas ubiegania się o pożyczkę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy