Co pojawia się w Twoim raporcie kredytowym?

17 lutego 2021

Twój raport kredytowy zawiera szczegóły Twojej historii kredytowej i jest to przede wszystkim to, na co zwracają uwagę pożyczkodawcy (tacy jak Go Auto Outlet), określając Twoją kwalifikowalność i poziom finansowania pożyczki! Tylko z tego powodu warto przyjrzeć się swojemu raportowi, ale są też inne powody, o których wkrótce się dowiesz. Oto, co pojawia się w raporcie kredytowym…

ZNACZENIE raportów kredytowych

Biuro informacji kredytowej to agencja, która gromadzi informacje kredytowe na temat osób fizycznych, a następnie sprzedaje je pożyczkodawcom, takim jak banki, które oferują pożyczki. Ci pożyczkodawcy muszą zdecydować, jakie rodzaje pożyczek zaoferować ludziom, więc kontaktują się z biurami kredytowymi w celu uzyskania danych. Część tych danych to nasze nawyki w zakresie zaciągania pożyczek i płacenia rachunków, a te dane są interpretowane przez pożyczkodawców w celu określenia naszej zdolności i wiarygodności w zakresie spłaty pożyczki.

Raporty generowane przez biura kredytowe są przeglądane przez pożyczkodawców, którzy następnie decydują, jaką kwotę pożyczki będziesz w stanie otrzymać, i jakie będą odsetki od tej pożyczki. Raport kredytowy będzie zawierał Twoją zdolność kredytową i zazwyczaj im niższa liczba, tym wyższe będą Twoje oprocentowanie. Krótko mówiąc, twoja historia kredytowa jest używana do określenia twojej przyszłości kredytowej, przynajmniej w przypadku pożyczkodawców.

Ze względu na wagę tych raportów, dobrze jest skontaktować się z biurem informacji kredytowej, aby otrzymać kopię. TransUnion i Equifax to dwa w Kanadzie.

Dlaczego powinienem pobrać raport?

Czasami raport kredytowy będzie zawierał błędy. Możesz zakwestionować te błędy w biurze informacji kredytowej, co może znacznie poprawić Twoją zdolność kredytową.

Mówiąc o zdolności kredytowej, możesz o to poprosić wraz z raportem kredytowym. Możesz to zrobić za niewielką opłatą za pośrednictwem swojego banku lub kasy. Zalecamy zrobienie tego, ponieważ pożyczkodawca i tak ostatecznie wyciągnie Twój raport, a samo zażądanie i dostarczenie go pożyczkodawcy wykaże niewielką inicjatywę i jesteś gotowy do omówienia pożyczki. Twój raport kredytowy i ocena dadzą Ci również wyobrażenie o problemach finansowych i możliwościach, które chcesz omówić z pożyczkodawcą. Wejdź do tej rozmowy przygotowany!

Sam rating kredytowy zawiera się w przedziale od 300 do 900, przy czym 680 jest ogólnie uważanych za najniższe. Na tę liczbę zwracają się przede wszystkim pożyczkodawcy, oceniając Twoją zdolność kredytową, więc jeśli ta liczba jest dla Ciebie niska, rozważ omówienie tego z bankiem i odbudowanie kredytu przed złożeniem wniosku o pożyczkę.

Co będzie na moim raporcie?

Twój raport kredytowy jest dostępny w każdej chwili i bezpłatnie, ale za złożenie wniosku o jego wynik kredytowy wiąże się znikoma opłata. Twój raport kredytowy wskaże ci kilka rzeczy. Oto, co pojawia się w raporcie kredytowym:

 • Rejestr pracodawców, którzy wcześniej pobrali Twój raport kredytowy
 • Twoja historia płatności dla wszystkich kont zgłoszonych do Biur KredytowychWszelkie informacje znajdujące się w rejestrze publicznym, takie jak windykacje, bankructwa itp.Twój wynik kredytowy, jeśli o to poprosiłeśInterpretacja raportu kredytowego

  Różne konta w raporcie kredytowym będą miały różne oceny odzwierciedlające historię płatności i status. Ta ocena będzie wynosić od 0 do 9, przy czym:

  • Liczba 0 oznacza brak niedawnej aktywności
  • 1, co oznacza, że ​​konto jest ZAPŁACONE ZGODNIE I AKTUALNIE, co jest najlepszym wynikiemI 2-9 oznacza różne problemy z kontem (Go Auto Outlet może pomóc w ich ustaleniu!)co pojawia się w raporcie kredytowym – to proste

   Możesz skontaktować się bezpośrednio z TransUnion lub Equifax lub jeśli masz inne pytania finansowe, po prostu udaj się do zaufanego banku lub unii kredytowej i poproś o Twój raport. Go Auto Outlet może to również zrobić dla Ciebie! A kiedy już masz w rękach kopię raportu kredytowego wraz z oceną zdolności kredytowej, możesz złożyć u nas wniosek o pożyczkę!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy