10 pożyczek i programów dla nabywców domu po raz pierwszy

10 pożyczek i programów dla nabywców domu po raz pierwszy
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 7 sierpnia 2020 /
 • 7 min czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Dostępnych jest wiele programów dla kupujących po raz pierwszy i dotacji, które pomogą Ci pozwolić sobie na pierwszy zakup nieruchomości, a także skorzystają z takich korzyści, jak niższe zaliczki i koszty zamknięcia. Zebraliśmy niektóre z najlepszych krajowych dotacji, programów i pożyczek dla początkujących nabywców domu, które mogą pomóc w znalezieniu pierwszego domu bez konieczności wpłacania 20% zaliczki.

10 programów kupujących domy po raz pierwszy w 2020 r

 • 1. Pożyczka FHA
 • 2. Pożyczka USDA
 • 3. Pożyczka VA
 • 4. Dobry sąsiad z sąsiedztwa
 • 5. Fannie Mae lub Freddie Mac
 • 6. Program HomePath ReadyBuyer Fannie Mae
 • 7. Energooszczędny kredyt hipoteczny (EEM)
 • 8. FHA, sekcja 203 (k)
 • 9. Stanowe i lokalne programy i dotacje dla nabywców domów po raz pierwszy
 • 10. Bezpośrednia pożyczka rdzennych Amerykanów
 1. Program pożyczki FHA : pożyczka ubezpieczona przez Federal Housing Administration. Dobre dla osób z niską oceną zdolności kredytowej i niewielką ilością zaoszczędzonych pieniędzy na zaliczkę.
 1. Program pożyczkowy USDA : Program pożyczkowy gwarantowany w 100% przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych dla pożyczkobiorców o niższych dochodach na kwalifikujących się obszarach wiejskich.
 1. Program pożyczki VA: pożyczka wspierana przez Departament Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych, która nie zezwala na zaliczkę dla personelu wojskowego, weteranów i ich rodzin.
 1. Program pomocy dla kupujących Good Neighbor Next Door : program Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD) USA, który zapewnia pomoc mieszkaniową funkcjonariuszom organów ścigania, strażakom, ratownikom medycznym i nauczycielom.
 1. Program pożyczek Fannie Mae lub Freddie Mac: Konwencjonalne pożyczki wspierane przez Fannie Mae lub Freddie Mac wymagają tylko 3 procent obniżki. Dobre dla osób z dużym kredytem.
 1. Program HomePath ReadyBuyer: program, który zapewnia 3% pomocy w kosztach zamknięcia dla kupujących po raz pierwszy. Musisz ukończyć kurs edukacyjny i kupić przejętą nieruchomość Fannie Mae.
 1. Energooszczędny program hipoteczny: wspierany przez programy pożyczkowe FHA lub VA i umożliwia pożyczkobiorcom połączenie kosztów energooszczędnych ulepszeń z pierwotną pożyczką.
 1. Program pożyczki FHA sekcja 203 (k): pożycz fundusze potrzebne do opłacenia projektów remontowych i przelej koszty na jedną pożyczkę FHA wraz z głównym kredytem hipotecznym.
 1. Lokalne programy i dotacje dla nabywców domów po raz pierwszy: Wiele stanów i miast oferuje programy dla kupujących po raz pierwszy i dotacje na zaliczkę lub pomoc w kosztach zamknięcia.
 1. Bezpośrednia pożyczka dla rdzennych Amerykanów: Ten program wspierany przez VA zapewnia bezpośrednie pożyczki mieszkaniowe kwalifikującym się weteranom rdzennych Amerykanów na zakup, renowację lub budowę domów na federalnej ziemi powierniczej.

1. Pożyczka FHA

Najlepsze dla: kupujących z niskim kredytem i mniejszymi zaliczkami

Pożyczki FHA są ubezpieczone przez Federal Housing Administration i zazwyczaj wiążą się z mniejszymi zaliczkami i niższymi wymaganiami dotyczącymi zdolności kredytowej niż większość tradycyjnych pożyczek. Kupujący dom po raz pierwszy mogą kupić dom z minimalną oceną kredytową 580 i zaledwie 3,5 procent mniej lub z wynikiem od 500 do 579 z co najmniej 10 procentami.

Niestety, przy pożyczkach FHA będziesz musiał opłacić prywatne ubezpieczenie hipoteczne lub PMI. Twoje ogólne koszty pożyczki mogą być wyższe, ponieważ płacisz z góry składkę PMI i roczne składki PMI. W przeciwieństwie do ubezpieczenia domów, ta ochrona nie chroni Cię. Zamiast tego chroni pożyczkodawcę na wypadek niespłacenia pożyczki.

2. Pożyczka USDA

Najlepsze dla: Kredytobiorców o niższych lub umiarkowanych dochodach kupujących dom na obszarze wiejskim kwalifikującym się do USDA

Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) gwarantuje pożyczki niektórym domom wiejskim, a pożyczkobiorcy mogą uzyskać 100-procentowe finansowanie. Nie oznacza to, że musisz kupić farmę lub dom ze zwierzętami, ale musisz kupić dom w obszarze kwalifikującym się do USDA.

Pożyczki USDA mają limity dochodu w zależności od miejsca zamieszkania i są przeznaczone dla osób, które zarabiają niższe lub umiarkowane dochody. Aby zakwalifikować się do uproszczonej pożyczki USDA, zazwyczaj potrzebujesz zdolności kredytowej 640 lub wyższej. W przeciwnym razie będziesz musiał dostarczyć dodatkową dokumentację dotyczącą historii płatności, aby uzyskać pieczęć zatwierdzenia.

3. Pożyczka VA

Najlepsze dla: aktywnych członków wojska, weteranów i ich małżonków

Kwalifikowani członkowie sił zbrojnych USA (w służbie czynnej, weterani i uprawnieni członkowie rodzin) są uprawnieni do pożyczek wspieranych przez Departament Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych lub VA.

Pożyczki VA to świetna okazja, ponieważ mają niższe oprocentowanie w porównaniu do większości innych rodzajów pożyczek i nie wymagają zaliczki. Pożyczkobiorcy będą jednak musieli uiścić opłatę finansową, która jest wymagana w przypadku pożyczek VA, ale można ją włączyć do kosztów pożyczki. Niektórzy członkowie usług mogą być całkowicie zwolnieni z tego obowiązku.

Inne korzyści związane z pożyczkami VA nie obejmują minimalnej zdolności kredytowej ani wymagań dotyczących prywatnego ubezpieczenia hipotecznego (PMI). VA może negocjować z pożyczkodawcą w Twoim imieniu, jeśli masz problemy z nadążaniem za spłatami kredytu hipotecznego.

4. Dobry sąsiad z sąsiedztwa

Najlepsze dla: nauczycieli, organów ścigania, strażaków i techników medycyny ratunkowej

Program „Dobry sąsiad z sąsiedztwa”, sponsorowany przez Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD) Stanów Zjednoczonych, zapewnia pomoc mieszkaniową funkcjonariuszom organów ścigania, strażakom, technikom medycyny ratunkowej oraz nauczycielom w wieku przedszkolnym i 12 klas.

Kwalifikowani uczestnicy mogą otrzymać zniżkę w wysokości 50 procent od ceny domu podanej w „obszarach rewitalizacji”. Możesz wyszukiwać nieruchomości dostępne w Twoim stanie za pomocą strony internetowej programu. Musisz zobowiązać się do zamieszkania w domu przez co najmniej 36 miesięcy.

5. Fannie Mae lub Freddie Mac

Najlepsze dla: Kredytobiorców z dużym kredytem, ​​ale z minimalną zaliczką

Finansowane przez rząd przedsiębiorstwa, czyli GSE, Fannie Mae i Freddie Mac ustalają wytyczne dotyczące pożyczek, które chcą kupić od konwencjonalnych pożyczkodawców na wtórnym rynku hipotecznym.

Oba programy wymagają co najmniej 3-procentowego wkładu własnego. Kupujący domy potrzebują również minimalnej oceny kredytowej 620 (w zależności od pożyczkodawcy) oraz stosunkowo nieskalanej historii finansowej i kredytowej, aby się zakwalifikować. Fannie Mae akceptuje w niektórych przypadkach stosunek zadłużenia do dochodów nawet do 50 procent.

Będziesz musiał zapłacić za PMI, jeśli obniżasz wartość o mniej niż 20 procent, ale można ją anulować, gdy stosunek wartości kredytu do wartości spadnie poniżej 80 procent.

6. Program HomePath ReadyBuyer Fannie Mae

Najlepsze dla: nabywców domów po raz pierwszy, którzy potrzebują pomocy w pokryciu kosztów zamknięcia i są gotowi kupić dom przejęty przez przejęcie

Program HomePath ReadyBuyer Fannie Mae jest skierowany do kupujących po raz pierwszy zainteresowanych przejęciem domów, które są własnością Fannie Mae. Po ukończeniu wymaganego kursu edukacyjnego online dla kupujących w domu, kwalifikujący się pożyczkobiorcy mogą otrzymać do 3% pomocy w pokryciu kosztów zamknięcia na zakup nieruchomości HomePath.

Sztuczka polega na znalezieniu nieruchomości HomePath na swoim rynku, co może być wyzwaniem, ponieważ przejęcia nieruchomości zazwyczaj obejmują mniejszą część aukcji.

7. Energooszczędny kredyt hipoteczny (EEM)

Najlepsze dla: nabywców domów, którzy chcą uczynić swój dom bardziej energooszczędnym, ale brakuje im gotówki z góry na modernizację

Dokonywanie „zielonych” ulepszeń może być kosztowne, ale można uzyskać energooszczędną pożyczkę hipoteczną (EEM), która jest ubezpieczona w ramach programów FHA lub VA.

Pożyczka EEM pozwala z góry pokryć koszty energooszczędnych modernizacji (pomyśl o nowej izolacji, bardziej wydajnym systemie HVAC lub podwójnych szybach) z pierwotną pożyczką – wszystko bez większej zaliczki.

8. FHA, sekcja 203 (k)

Najlepsze dla: nabywców domów, którzy są zainteresowani zakupem cholewki, ale nie mają dużo gotówki, aby dokonać znacznych ulepszeń domu

Jeśli jesteś na tyle odważny, aby założyć wierzchnią cholewkę, ale nie masz dodatkowych pieniędzy na opłacenie renowacji, warto przyjrzeć się pożyczce FHA zgodnie z sekcją 203 (k).

Pożyczka wspierana przez FHA oblicza wartość domu po dokonaniu ulepszeń. Następnie możesz pożyczyć środki potrzebne na opłacenie projektów remontowych i przelać koszty na jedną pożyczkę. Ulepszenia muszą kosztować ponad 5000 USD i musisz wpłacić minimum 3,5% zaliczki.

9. Stanowe i lokalne programy i dotacje dla nabywców domów po raz pierwszy

Najlepsze dla: kupujących domy po raz pierwszy, którzy potrzebują pomocy przy zamknięciu lub zaliczce

Wiele stanów i miast oferuje dotacje i programy dla nabywców domów po raz pierwszy, starając się przyciągnąć nowych mieszkańców. Pomoc ma postać dotacji, których nie trzeba spłacać, lub niskooprocentowanych pożyczek z odroczoną spłatą. Niektóre programy mogą mieć ograniczenia dochodów. Przed zakupem domu sprawdź stronę internetową władz mieszkaniowych swojego stanu, aby uzyskać więcej informacji, lub skontaktuj się z agentem nieruchomości lub lokalną agencją doradztwa mieszkaniowego zatwierdzoną przez HUD, aby dowiedzieć się więcej finanso o pożyczkach dla kupujących po raz pierwszy w Twojej okolicy.

Programy dla początkujących nabywców domów według stanu:

 • Granty i programy dla nabywców domów w Kalifornii po raz pierwszy
 • Granty i programy dla nabywców domów na Florydzie po raz pierwszy
 • Dotacje i programy dla osób kupujących dom po raz pierwszy w Illinois
 • Dotacje i programy dla nabywców domów w Nowym Jorku po raz pierwszy
 • Dotacje i programy dla nabywców domów w Pensylwanii po raz pierwszy
 • Dotacje i programy dla nabywców domów w Teksasie po raz pierwszy

10. Bezpośrednia pożyczka rdzennych Amerykanów

Najlepsze dla: uprawnionych weteranów rdzennych Amerykanów, którzy chcą kupić dom na federalnej ziemi powierniczej

Native American Direct Loan (NADL) zapewnia finansowanie uprawnionym weteranom rdzennych Amerykanów i ich małżonkom na zakup, ulepszenie lub budowę domu na federalnej ziemi powierniczej. Pożyczka ta różni się od tradycyjnych pożyczek VA tym, że VA jest pożyczkodawcą hipotecznym.

NADL nie ma wymagań dotyczących zaliczki ani PMI, a koszty zamknięcia są niskie. Nie jesteś ograniczony tylko do jednej nieruchomości – możesz uzyskać więcej niż jedną NADL. Jednak nie wszystkie stany się kwalifikują.

Jakie są zalety programów dla kupujących po raz pierwszy w domu?

Dostępne są programy, dotacje i pożyczki dla początkujących nabywców domów, aby pomóc ludziom stać się właścicielami domów. Programy te są formą pomocy finansowej udzielanej wykwalifikowanym nabywcom, zwykle tym, którzy spełniają określone ograniczenia dochodowe i mają dobre wyniki kredytowe.

Diego Corzo, pośrednik w handlu nieruchomościami w Keller Williams Realty, mówi, że programy kupowania domów po raz pierwszy mogą stworzyć sytuację korzystną zarówno dla właściciela domu, jak i dla władz lokalnych, ponieważ mogą pomóc stymulować gospodarkę w okolicy.

„Niektóre miasta lub powiaty już przydzieliły fundusze na te programy i chcą je wykorzystać” – mówi Corzo. „Te programy mają na celu pomóc zapewnić pewną stabilność społeczności, a (samorządy lokalne) mogą stracić fundusze, jeśli się nie wyczerpią”.

Oto kilka różnych sposobów, w jakie możesz skorzystać z tych programów:

 • Dotacje : Niektóre obszary oferują gotówkę na pokrycie kosztów związanych z domem, takich jak zaliczka lub koszty zamknięcia.
 • Pomoc w opłatach za zamknięcie : Niektóre pożyczki ograniczają wysokość opłat za zamknięcie.
 • Odroczone płatności : Niektóre pożyczki nie będą wymagały odsetek i nie będą wymagały spłaty, dopóki właściciel domu nie sprzeda domu lub nie spłaci kredytu hipotecznego.
 • Oszczędności na odsetkach : Niektóre organizacje oferują możliwość spłaty odsetek lub ich dotowanie albo pomoc pożyczkobiorcom w zakwalifikowaniu się do pożyczek z niższymi stopami procentowymi.
 • Umorzenie kredytu : Właściciele domów, którzy pozostaną w domu przez określony czas, będą mogli anulować część swojego długu.
 • Pomoc w przedpłacie : Niektóre programy pozwalają kupującym domy na odłożenie niewielkiej zaliczki lub jej brak.

Nie wszystkie rodzaje pomocy będą dostępne w Twojej okolicy lub w Twojej sytuacji. Istnieją również pewne ograniczenia, takie jak potrzeby finansowe, więc poszukaj informacji lub porozmawiaj z specjalistą od kredytów hipotecznych, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

Co wziąć pod uwagę w przypadku programów dla kupujących po raz pierwszy

Przed wyszukaniem programów kupujących domy po raz pierwszy, ważne jest, aby najpierw upewnić się, że spełniasz definicję kupującego po raz pierwszy. Wiele programów non-profit i rządowych uważa Cię za kupującego dom po raz pierwszy, jeśli nie byłeś właścicielem domu w ciągu ostatnich trzech lat. Obejmuje to inwestorów, którzy są właścicielami nieruchomości na wynajem lub inwestycyjnych, niezależnie od tego, czy jest to uważane za główne miejsce zamieszkania.

Niektóre programy rządowe, takie jak pożyczka FHA lub USDA, wymagają, aby nieruchomość spełniała określone standardy przed zakwalifikowaniem. Programy władz lokalnych i stanowych mogą podlegać ograniczeniom dochodów. Na przykład Florida Housing może umorzyć 15 000 dolarów zaliczki i pomoc w kosztach zamknięcia, jeśli mieszkasz w domu przez co najmniej pięć lat.

Niezależnie od tego, do jakiego programu możesz się kwalifikować, zakup domu to poważna decyzja finansowa i nie należy jej lekceważyć. Oznacza to, że spójrz na to, na co Cię stać, co obejmuje koszty utrzymania. Kiedy już zorientujesz się, na ile domu możesz sobie pozwolić, porozmawiaj z renomowanym pożyczkodawcą, który ma wiedzę na temat programów kupujących domy po raz pierwszy.

„Pożyczkodawcy, którzy mają rozległą wiedzę na temat programów dla początkujących nabywców domów w Twojej okolicy i wiedzą, do czego możesz się kwalifikować, mogą na dłuższą metę zaoszczędzić tysiące dolarów” – mówi Corzo.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy